Bydgoszcz Cycling Challenge już za 11 dni!

 

28 maja 2017 roku, a więc już za 11 dni kilkuset kolarzy wystartuje w nowej imprezie rowerowej: Bydgoszcz Cycling Challenge! 

Wyścig zostanie rozegrany w zmodyfikowanej formie kryterium ulicznego w samym centrum Bydgoszczy, na Trasie Uniwersyteckiej. Uczestnicy będą startować w wyścigach eliminacyjnych, walcząc o awans do wyścigu finałowego. Zawodnicy powalczą w nim o koszulki liderów w klasyfikacjach: generalnej, górskiej i sprinterskiej.

Dzięki podziałowi na kategorie rowerów, w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich. W ramach wydarzenia zostanie także rozegrana druga konkurencja w formule Indywidualnej jazdy na czas na dystansie 10 kilometrów.

W pakietach startowych na uczestników czekają atrakcyjne upominki, między innymi profesjonalne skarpety kolarskie czy komplet imiennych naklejek na rower z flaga reprezentowanego kraju. Wpisowe wynosi jedynie 59 złotych!

Film zapowiadający rywalizację można znaleźć tutaj: https://youtu.be/ED71iuBULOQ

Dodatkowo organizator zapewnia zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży i imprezy towarzyszące, w tym Rowerową Grę Miejską dla całych rodzin. Zawody są otwarte dla uczestników o różnym poziomie zaawansowania.

Ambasadorem wydarzenia został Sylwester Szmyd, jeden z najlepszych polskich kolarzy zawodowych.

Te widowiskowe zawody nawiązują do bogatej historii rozgrywania zawodów kolarskich w Bydgoszczy - opowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia Ars Athletica. Długo szukaliśmy formuły, która pozwoli rozegrać zawody szosowe w samym sercu Bydgoszczy, będzie bardzo widowiskowa dla kibiców, a jednocześnie nie utrudni ruchu kierowcom. Okazało się, ze jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ na listach startowych pierwszej edycji mamy już zarejestrowanych kilkuset kolarzy z całego kraju, a także gości z Włoch czy Norwegii. Zawodników przyciąga z pewnością ciekawa trasa, która jest dostępna dla wszystkich zawodników, niezależnie od rodzaju posiadanego roweru, płci czy wieku. Każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego peletonu kolarskiego i wystartować na widowiskowej, na co dzień niedostępnej dla kolarzy Trasie Uniwersyteckiej.


Zapisy na Bydgoszcz Cycling Challenge 2017

Zapisy trwaja tylko do 25 maja na stronie www.BydgoszczCC.pl