Pobiegnij w Bydgoszczy z PKO Bankiem Polskim

Do 17 maja potrwają zapisy na 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, wspierany przez PKO Bank Polski. Podczas imprezy w niedzielę 21 maja odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, biegi na rolkach oraz główne zawody: na dystansie 10 km, półmaraton oraz maraton drużynowy. Zachęcamy wszystkich uczestników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Ewy i Oli.

Pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zgromadziła ponad 2,5 tys. zawodników i okazała się ogromnym sukcesem. Impreza została laureatem Plebiscytu Festiwalu Biegów na Biegowe Wydarzenie Roku 2016. W tym roku w niedzielę 21 maja wystartuje półmaraton, bieg na 10 km, maraton drużynowy, rywalizacje dzieci i młodzieży oraz biegi na rolkach na 10 km i 20 km. Start i meta wszystkich zawodów będzie się znajdować na terenie Stadionu Zawiszy. Tam też powstanie miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych oraz namioty Banku, w którym można będzie zobaczyć pokazy pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych. Dzień wcześniej w sobotę 20 maja na zawodników odbierających pakiety startowe będą czekały różne atrakcje, m.in. sprawdzian na 100 metrów i 200 metrów, koncerty oraz FoodTruck Festiwal.

– PKO Bank Polski jest sponsorem największych imprez biegowych w całej Polsce. Cieszymy się, że w tym roku Bank po raz kolejny wspiera także PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Jesteśmy przekonani, że wybór dystansów i konkurencji, rodzinna atmosfera oraz atrakcje dla najmłodszych zachęcą zarówno biegaczy, jak i kibiców do udziału w tej imprezie. Zawodników zapraszam do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Ewy i Oli“ – mówi Lucyna Kopińska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego będzie można pomóc 28-letniej Ewie i 59-letniej Oli. Ewa w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą rękę. Do codziennego funkcjonowania niezbędna jest jej lekka proteza. Ola zachorowała na nowotwór piersi, przeszła też poważną operację kręgosłupa. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej specjalistyczny wózek elektryczny oraz rehabilitacja. Ewa jest podopieczną Fundacji „Avalon", Ola – Stowarzyszenia „Różowa wstążeczka”.

Zaangażowanie zawodników, którzy ukończą biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Ewy i Oli”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiet. Kartki będą do odebrania u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów mieszczącym się na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy: w piątek w godzinach 18.00-20.00, w sobotę w godzinach 9.00-20.00 oraz w dniu zawodów od 7.00 do 9.00.

W 2016 r. w trakcie pierwszej edycji biegu w Bydgoszczy ponad 1000 biegaczy zaangażowało się w akcję charytatywną dla 2-letniej Lilki, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Dzięki temu dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na operację serca. Od 2013 r. odbyło się 270 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 287 beneficjentów kwotą ponad 3,8 mln zł.

Dodatkowo Bank zorganizuje w tym roku trzecią edycję PKO Biegu Charytatywnego. Sztafeta odbędzie się 16 września w 12 miastach Polski, również w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli tam 2634 okrążenia. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy ruszą na początku września.


Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem