Startuje cykl CITY TRAIL!

6 miesięcy, 6 biegów, wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej trasie w Myślęcinku. Tak w ogromnym skrócie można opisać cykl zawodów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy. Pierwszy bieg już w najbliższą niedzielę, 15 października. Cykl potrwa do 25 marca. Zapisy trwają na www.citytrail.pl. Spóźnialscy, którzy nie zarejestrują się przez stronę, mogą to zrobić w dniu imprezy. 

Imprezy pod szyldem CITY TRAIL mają w Bydgoszczy już pięcioletnią historię – pierwsze zawody odbyły się 24 listopada 2012 roku. Od początku biegi są rozgrywane w przełaju, na dystansie 5 km. Formuła imprez jest bardzo prosta: przychodzisz na zawody, odbierasz numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzewasz się, biegniesz, odpoczywasz popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę, wracasz do domu. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny. Do tego w momencie przekroczenia progu domu, na stronie cyklu są już wyniki, a niedługo potem pierwsze pamiątkowe zdjęcia. – Pamiętam, jak dziś swoje pierwsze biegi w kategoriach Junior. Od tamtego czasu zmieniła się otoczka imprezy, ale zasady rozgrywania imprez i wysoki poziom organizacji są niezmienne. Dobrze wiem, że wszystko będzie zawsze dopięte na ostatni guzik, a jedyne o co muszę się martwić to moja dyspozycja – mówi Marcin Biskup, stały uczestnik biegów CITY TRAIL w Bydgoszczy, trzeci zawodnik poprzedniej edycji. 

  

- Po raz kolejny jesteśmy partnerem cyklu CITY TRAIL. To wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że ten trend będzie się wzmacniał przez kolejne sezony. To świetny sposób na popularyzację zdrowego trybu życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Staramy się wspierać wszelkie działania edukujące uczestników na temat aktywności fizycznej, regularnych badań, właściwego odżywiania i zabezpieczenia finansowego – dodaje.

Zawody odbywają się przez cały sezon na tej samej trasie – w Myślęcinku, dzięki czemu można porównywać swoje rezultaty. Dla osób, które dopiero zaczynają biegać, taki comiesięczny sprawdzian to dobra motywacja. Tym bardziej, że nie trzeba obawiać się o limit czasu na pokonanie trasy – tego organizatorzy nie przewidują. 

 

Prosta formuła łączy się także z niską opłatą startową. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi - start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. 

Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km. W przypadku zawodów dla dzieci karnet sześciu biegów kosztuje 20 zł, a pojedynczy start – 5 zł. Połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. – Już w poprzednich edycjach nasze biegi dla dzieci miały cele charytatywne. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, by wesprzeć szczytny cel, ale także zwrócić uwagę na problem, jakim jest przemoc wobec dzieci – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

W każdym biegu obowiązuje identyczny plan minutowy. O godz. 8:30 rusza biuro zawodów, od godz. 9:30 trwa rywalizacja najmłodszych biegaczy, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. 

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

  • 15 października
  • 19 listopada
  • 10 grudnia
  • 28 stycznia
  • 25 lutego 
  • 25 marca

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą także: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.