Bieg Urodzinowy. Gdzie zaparkować?

Najlepiej będzie przyjechać na bieg komunikacją miejską lub miejskimi rowerami. Jeżeli zdecydujecie się na własne auto, te informacje mogą Wam się przydać.

 

Start biegu zlokalizowany jest w ścisłym centrum Miasta. Bardzo łatwo dojechać na start tramwajem. Wystarczy wybrać linię jadącą przez ul. Focha lub przez ul. Gdańską. Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziecie na stronie ROZKŁAD JAZDY. Warto rozważyć przystanki: Plac Teatralny, Focha/Opera, Gdańska/Dworcowa.  Stacja roweru miejskiego znajduje się u zbiegu ul. Focha i ul. Mostowej.

W niedzielę nie obowiązują opłaty w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Należy jednak pamiętać,    że w strefie dostępna jest ograniczona ilość miejsc, które na pewno bardzo szybko będą się zapełniać. Dodatkowo miejsca na ul. Mostowej i wzdłuż ul. Grodzkiej zostaną tego dnia wyłączone z użytkowania. Najbliżej linii startu zlokalizowany jest prywatny płatny parking z wjazdem od ul. Karmelickiej. 500 metrów (6 minut spaceru) dzieli pl. Teatralny od wielopoziomowego prywatnego parkingu przy ul. Pod Blankami. Być może warto rozważyć pozostawienie auta na parkingu Bydgoskiego Centrum Finansowego (300 m do linii startu) – wjazd od ul. Parkowej. Jeżeli planujecie skorzystać z prywatnych parkingów, warto wcześniej zapytać o dostępność miejsc w niedzielę.