Wielkie pływackie święto w Bydgoszczy

Ruszają przygotowania do kolejnej edycji Wody Bydgoskiej. To największa impreza w formule „open water” w Polsce.

Szukasz niezapomnianych wrażeń? Chcesz sprawdzić swoje pływackie umiejętności? Jesteś gotowy, by rzucić wyzwanie Brdzie? Zapraszamy do Bydgoszczy już 15 sierpnia. Jesteśmy jedynym miastem
w kraju, które szczyci się wyjątkowo czystą wodą w ścisłym centrum miasta. Dzięki szeregowi ekologicznych inwestycji możemy dziś zaprosić pływaków na jedyną i niepowtarzalną imprezę pływacką na śródmiejskim odcinku Brdy.

Na starcie zobaczymy blisko 500 zawodników. Każdy z nich poczuje niesamowitą atmosferę sportowego święta na Wyspie Młyńskiej. Zmierzymy się z dystansami: 650 m, 1 600 m, 2 800 m. Możliwy będzie start w sztafecie sprinterskiej 4 x 200 m i w pełnych humoru zawodach Fun Swimrun. W naszej imprezie brały udziały znakomitości sportu i estrady m.in. Joanna Zachoszcz – olimpijka
z Rio de Janeiro, Hanna Bakuniak – rekordzistka świata na dystansie jednego kilometra w pływaniu zimą, Jarosław Marek Sobański – lider Kabaretu Zachodniego, Bogusław Ogrodnik - polski himalaista, pływak, płetwonurek, podróżnik, rekordzista świata w deniwelacji, czyli różnicy wysokości między dwoma punktami na Ziemi.

Chcesz się zapisać? Wystartujesz w Bydgoszczy? Zapraszamy na stronę www.aktywna.bydgoszcz.pl Tam znajdziecie wszystkie szczegóły związane z imprezą. Wyłącznym organizatorem Zawodów Pływackich Woda Bydgoska jest Miasto Bydgoszcz i miejski serwis dla aktywnych – Aktywna Bydgoszcz.