Woda Bydgoska. Z kim popłyniemy?

Poznajcie naszą imprezę widzianą oczami statystyka.

Woda Bydgoska w tym roku przyciągnęła łącznie 577 osób. W zabawie Swimrun na starcie zobaczymy 50 osób (42 Panów, 8 Pań), głównie z naszego województwa, ale mamy także zaszczyt gości zawodników z warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i pomorskiego. Najstarszy uczestnik duathlonu ma 63 lata. 

 

Jeżeli płyniesz na dystansie 650 m, to zawodnik płynący obok ciebie najprawdopodobniej ma na imię Krzysztof, Łukasz albo Wojciech – bo te imiona występują na naszej liście startowej najczęściej. Tradycyjnie najliczniej reprezentowane jest województwo kujawsko-pomorskie, ale miło nam gościć po pięciu zawodników z pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego.

 

Na dystansie 1600 m zobaczymy między innymi 8 pływaków z Gdańska, 8 zawodników z Wielkopolski. Najstarszy uczestnik biorący udział w wyścigu na średnim dystansie ma 62 lata. Najpopularniejsze imiona to: Tomasz, Marcin i Michał. Najliczniejsza kategoria wiekowa to M40 – wystąpi w niej aż 41 zawodników. 

 

Jest na niezmierni miło powitać weterana wyścigów pływackich. Na dystansie 2800 m zobaczymy zawodnika w wieku 68 lat – wielki szacunek i podziękowania za udział. Na najdłuższym dystansie popłynie 11 zawodników wystawił Olsztyn, 6 przyjechało z Poznania, 5 z Gdańska.