Nasze imprezy. Terminy w 2020 r.

Znamy już wszystkie terminy imprez, które przygotujemy dla Was w 2020 r. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli uwzględnicie je w Waszych kalendarzach startów.

Bydgoska oferta imprez sportowych będzie bardzo bogata w 2020 r. Wielu organizatorów planuje realizować swoje przedsięwzięcia w naszym mieście. Aktywna Bydgoszcz tradycyjnie już przyłącza się do tego wspaniałego grona.

Pierwsza z nich już 19 kwietnia. W niedzielę zapraszamy na Bydgoski Bieg Urodzinowy, czyli symboliczne rozpoczęcie biegowego sezonu w Bydgoszczy. Na 5-kilometrowej trasie w centrum miasta spotkają się doświadczeni biegacze i debiutujący entuzjaści aktywnego wypoczynku. Koszt pakietu startowego – 30 zł.

W maju natomiast rusza zainicjowana i organizowana przez Bydgoszcz Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do drugiej edycji wydarzenia, jak do tej pory, przyłączyły się 44 miasta z całej Polski. Udział w akcji jest bezpłatny, zarówno dla miast, jak i uczestniczących rowerzystów.

Także w maju - Rowerowy Maj, do którego rokrocznie przyłącza się nasze miasto. Impreza bezpłatna, kierowana do młodych rowerzystów: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

15 sierpnia zapraszamy Was na najważniejszą pływacką imprezę sezonu. Woda Bydgoska to prawdziwe święto wszystkich miłośników pływania i ścigania się na otwartych wodach. Gorąco zapraszamy. Czeka kilka dystansów i atrakcyjne nagrody.

Bieg Niepodległości tradycyjnie wyruszy 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości spędzimy na sportowo. Pięciokilometrową trasę pokonamy w biało-czerwonych barwach. Start i metę zaplanowaliśmy na Placu Wolności. Koszt pakietu startowego – 30 zł.

Już dziś zapraszamy!