ŚWIĘTA ŚWIĘTA ŚWIĘTA

Święta, święta, święta

Okres świąteczno-noworoczny to zdecydowanie bardzo intensywny czas, który wszyscy kochamy.

Czas szalonych zakupów, gotowania, ale przede wszystkim czas spędzany z rodzina I przyjaciółmi, kiedy chcemy odpocząć od pracy i codziennych problemów. Jest to tez czas gdy dieta przegrywa z pierogami czy smażonym karpiem w panierce, a trening z odpoczynkiem pod kocykiem lub kolejnym spotkaniem przy suto zastawionym stole. Druga połowa grudnia to umówmy się – test dla naszej silnej woli. Postanowiłam na ten czas dać Wam kilka rad, może akurat się przydadzą.


1.    Woda <3. Tak, wiem o tym juz było. Jednak niesamowicie istotne jest nawadnianie się codziennie od samego rana, by utrzymać swoje ciało odpowiednio nawodnione, by pomoc narządom wewnętrznym strawić świąteczne przysmaki.
2.    Siadanie. Zacznij dzień od pełnowartościowego siadania, pełnym zdrowych tłuszczy, białka i węglowodanów złożonych.
3.    Zdrowe przekąski. Pomiędzy głównymi posiłkami nie zapomnijcie o przekąskach (owoce, warzywa, orzechy), to pomoże Wam nie przesadzić z porcjami podczas obiadu czy kolacji.
4.    Balansuj posiłki. Pamiętajcie o warzywach pomiędzy kolejnymi porcjami ziemniaków, czy pierogów.
5.    Nie stresuj się! Święta to taki juz czas w roku kiedy pozwalamy sobie na więcej. Dlatego może w tym czasie unikajcie ważenia się i nie karajcie głodówka tuz po obfitych dniach ;)
6.    Rozładuj świąteczny stress treningiem. Znajdź czas dla siebie. Mimo, ze większość z Was za oknem widzieć będzie śnieg I ciemność, pamiętaj, ze dobry trening doda Tobie tylko dodatkowej pozytywnej energii, a i pomoże w utrzymaniu ciężko wypracowanej formy. Forma treningu nie jest tu istotna (choć ja polecałabym tę na świeżym powietrzu ;) ) jednak trening na siłowni czy tez przed telewizorem na dywanie czy schodach w domu/bloku wpłynie równi pozytywnie.
7.    Bądź kreatywny. Spacery czy wspólny trening z rodzina lub przyjacielem sprawi więcej przyjemności niż ten w pojedynkę. Będzie to dodatkowy czas by spędzić go w cudownej atmosferze. Jeżeli nie macie pomysłu na trening idźcie na spacer lub sprobujcie czegoś zupełnie nowego.
8.    Wysypiaj się!! Nic tak nie pomoże odpocząć jak dobrze przespana noc. A kiedy jak nie teraz? Więcej godzin snu to nie tylko najlepsza regeneracja dla organizmu ale I szansa, ze nie dopadnie Ciebie chęć na przesadną ilość słodkości. 
9.    Pomiędzy świętami, a nowym rokiem przyda się dodatkowa aktywność fizyczna po świątecznych szaleństwach. 
10.    I dokładnie jak punkt wyżej na lekkie przeziebienie i kaca najlepszy będzie trening! Na pewno będzie brakować Tobie motywacji ale nic nie pomoże tak jak wypocenie wszelkiego co zle z organizmu. Jeżeli wybierzecie siłownie w ten czas, unikajcie ciężkich ciężarów!!! Ciało jest odwodnione I bardzo łatwo sprawić sobie nieprzyjemny prezent w postaci kontuzji.

I teraz juz na sam koniec, chciałam Wam wszystkim życzyć zdrowych, radosnych i cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego  Nowego Roku. Pamiętajcie, ze nie ma w naszym życiu nic ważniejszego niż rodzina, przyjaciele, zdrowie I kreowanie cudownych wspomnień. 3mam kciuki za każdego z Was I Wasze noworoczne plany te prywatne I sportowe. 
Gosia ☺