Sam naprawisz rower

Szwederowo, Okole i Nowy Fordon – na tych osiedlach zostaną zamontowane ogólnodostępne rowerowe stacje naprawcze. Pierwsze punkty napraw będą do dyspozycji mieszkańców wiosną 2019 roku.

Od 19 kwietnia do 1 września br. trwała osiedlowa rywalizacja rowerowa, w której udział wzięli użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Rywalizacja miała zachęcić mieszkańców do aktywnego trybu życia, a także sprawić, że zamienią samochód na ekologiczny środek transportu jakim jest rower. Dla trzech najlepszych osiedli, które brały udział w rywalizacji (Szwederowo, Okole i Nowy Fordon) zostały przygotowane wyjątkowe nagrody. Zostaną na nich zamontowane rowerowe stacje naprawcze. Stacje będą wyposażone m.in. w: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, wkrętak TORX, klucz nastawny, klucz płaski 8-10mm, klucz płaski 13-15 mm, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon, pompki z adapterem, zestaw montażowy (4 kotwy M10 - 80mm), śruby zabezpieczające z grotami.

 

Dokładną lokalizacje stacji skonsultujemy z zespołem ds. polityki rowerowej. Montaż odbędzie się wiosną 2019 roku, razem z uruchomieniem kolejnego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

W osiedlowej rywalizacji rowerowej użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz przejechali ponad 85 tysięcy kilometrów. Mieszkańcy Szwederowa wykręcili wspólnie prawie 17 tysięcy kilometrów na rowerach, używając miejskiej aplikacji. Na drugim miejscu na podium znalazło się Okole, z wynikiem ponad 14 tysięcy kilometrów. Cykliści z Nowego Fordonu dorzucili kolejne 12 tysięcy kilometrów.

Warto wiedzieć:
Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie. To także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne są dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  przypomina o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomaga w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomagają w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji.

Aplikacja do pobrania na iOS TUTAJ, na androida TUTAJ