Bydgoski Bieg Niepodległości 2019

Bydgoski Bieg Niepodległości

Bydgoski Bieg Niepodległości jest pierwszym z projektów przygotowywanych przez Aktywną Bydgoszcz. W naszym kalendarzu biegowym funkcjonuje najdłużej. Zdążył zyskać oddaną rzeszę miłośników listopadowego ścigania. Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim Placu Wolności. Stamtąd biało-czerwonym szpalerem wyruszają na pięciokilometrową trasę. Biegowy szlak nie jest łatwy. Prowadzi brukowanymi uliczkami starówki, bulwarami nad Brdą. Często zmienia się nawierzchnia, nie brakuje podbiegów, schodów i przewężeń.

Bydgoski Bieg Niepodległości w środowisku biegowym jest uznawany za symboliczny koniec biegowego sezonu. Wielu zawodników startuje w naszej imprezie po to, by ostatecznie podsumować swoje osiągnięcia. Stąd duże zainteresowanie imprezą i prognozy na udział ponad 1 500 zawodników w bieżącym roku. Organizacja imprezy 11 listopada powoduje, że każdego roku zmagania sportowców obserwuje rekordowa liczba widzów.

Jeżeli brałeś udział w zawodach w 2018 roku, sprawdź swój rezultat.

FILM 2018

Ruszyły zapisy do tegorocznego Biegu i potrwają do 18 października. Osoby zapisane do końca września będą mogły wybrać rozmiar koszulek. Zawodnicy zapisani w październiku otrzymają koszulki w rozmiarach wydawanych na podstawie aktualnego stanu magazynowego. Zapraszamy!

ZAPISY BYDGOSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2019