Bieg Urodzinowy. Trasa.

Zobaczcie film z przejazdu po „urodzinowym” szlaku. Być może nasze nagranie pomoże Wam w doborze tras treningu przed 14 kwietnia.

 

Wystartujemy z Mostu Staromiejskiego i po krótkiej prostej czeka nas pierwszy dziewięćdziesięciostopniowy zakręt z lewo. Ulicą Grodzką dotrzemy niemal do hotelu Holiday Inn. Tam zbiegniemy w lewo nad Brdę. To będzie pierwsze, dość wąskie przejście, a bieg będzie jeszcze nierozciągnięty. Biegnąc pod Mostem Bernardyńskim dotrzemy do najwęższej części naszej trasy – przy inwestycji deweloperskiej na Babiej Wsi. Szerokość chodnika wynosi tam nieco ponad 3 metry: z jednej strony drewniane ogrodzenie, z drugiej zdradliwe nabrzeże rzeki. Musicie szczególnie uważać, by przypadkowo nie złapać kontuzji.

Później trasa będzie już o wiele wygodniejsza i pozwoli na rozciągnięcie stawki. Dobiegniemy m.in. ul. Żupy do Mostu Esperanto. Tutaj czekać na nas będą pierwsze schody – dość szerokie ale niestety dość śliskie, jeżeli w dniu imprezy będzie deszczowo.

TUTAJ znajdziecie przyspieszony amatorski film z przejazdu naszą trasą. 

Północna strona Brdy to znany wszystkim biegaczom trakt, którym miniemy m.in. ul. Stary Port, Most Staromiejski (gdzie na pewno będzie na nas czekać olbrzymia liczba kibiców), Operę Nova. Po dotarciu do Mostów Solidarności będzie trzeba schodami wspiąć się na tę przeprawę i chodnikiem przebiec do ul. Mennica. Dalej przez Wyspę Młyńską i uliczkami Starówki dotrzemy do mety.

Trasa nie jest łatwa, raczej nie będzie sprzyjała ustanawianiu kolejnych życiowych rekordów. Czeka na Was zróżnicowana nawierzchnia, przewężenia, schody, sporo zakrętów. Gorąco zachęcamy do wcześniejszych treningów na naszej trasie. Będzie można dokładnie poznać każdy jej zakątek i dobrze przygotować się startu.