V edycja Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 już za miesiąc

Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4000 triathlonistów oraz kilkuset uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 6 i 7 lipca.

Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już trzeci rok z rzędu jako partner tytularny wspiera Enea.

Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 4000 zawodników, z czego blisko połowę będą stanowić debiutanci.

Enea Bydgoszcz Triathlon wpisał się na stałe w kalendarz największych wydarzeń sportowych w mieście. Cieszy mnie to podwójnie.  Po pierwsze dlatego, że triathlon jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, dzięki czemu liczba uczestników naszej imprezy, a także osób nią zainteresowanych, rośnie z roku na rok  powiedział Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.  Warto też podkreślić niezwykłe zaangażowanie organizatorów, którzy dbają o atrakcyjność wydarzenia. W każdej edycji pojawiają się nowości w programie, przez co bydgoski triathlon zawsze pozytywnie zaskakuje. Bydgoszcz zyskuje też promocyjnie – uczestnikom, którzy zjeżdżają do nas z całej Polski, oddajemy do dyspozycji dynamicznie zmieniające się miasto.

- W tym roku odnotowujemy rekordowy wzrost frekwencji, najszybciej lista zawodników zapełniła się na dystansie 1/2. Miejsca na listach startowych Enea Bydgoszcz Triathlon zostały wyprzedane już w marcu, a kolejne sztuki z listy rezerwowej znikały w błyskawicznym tempie. Obecnie ostatnią szansą na start w bydgoskich zawodach jest udział w sztafecie, na których zapisy przyjmujemy do końca czerwca. Cieszy nas kolejny, trzeci już rok wsparcia naszego sponsora tytularnego – firmy Enea, z którym możemy wspólnie rozwijać wydarzenia i zapewnić jego uczestnikom jeszcze więcej atrakcji! – opowiada Aleksander Skorecki z komitetu organizacyjnego zawodów

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rosnącej popularności triathlonu, to znak, że energia od Enei jest w Bydgoszczy dobrze wykorzystywana. Weekend z Enea Bydgoszcz Triathlon to atrakcyjnie spędzony czas nie tylko przez  uczestników zawodów, ale także przez kibiców, i dla jednych i drugich przygotowaliśmy moc atrakcji, m.in. Strefę Relaksu i Zabawy oraz Strefę Kibica – powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Public Relations Enei. – Już teraz życzymy zawodnikom radości z uczestnictwa w zawodach i najlepszych wyników, a kibicom wyjątkowej zabawy i energii do dopingowania! – dodała Berenika Ratajczak.

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. 
6 i 7 lipca 2019 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy. 
Zmagania odbędą się na trzech dystansach:

1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),

1/4, dystans krótki (950 m pływania/43 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).

1/2, dystans średni (1900m pływania, 86km roweru i 22km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących.
Po raz pierwszy w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon. W niedzielę, 7 lipca, najlepsi zawodnicy zmierzą się z triathlonem, do którego dodano czwartą konkurencję: pływanie kajakiem.
W ramach zawodów uczestnicy będą walczyć o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata organizacji WQF.

Po raz kolejny na trasie rowerowej pojawi się unikatowe rozwiązanie w triathlonie w postaci dronów sędziowskich, które pomagają arbitrom w pilnowaniu rywalizacji w duchu fair-play.

Nowości dla zawodników

* Organizatorzy elastycznie zareagowali na dużą liczbę prac drogowych prowadzonych w Bydgoszczy i zmienili trasę kolarską zawodów. Uczestnicy będą poruszać się znacznie szybszą i prostą trasą, która będzie wiodła wewnętrznym pasem drogi krajowej nr 25 aż do węzła w Stryszku.
Zawodnicy będą poruszać się ul. Toruńską, następnie skręcą w Al. Jana Pawła II, skąd wyjadą na Styszek. Po nawrotce, triathloniści wjadą do Bydgoszczy drugą nitką, aż do Ronda Fordońskiego, gdzie po kolejnej nawrotce skręcą w ul. Toruńską, aby zjechać do strefy zmian lub ruszyć na kolejną pętlę.
Szczegółowy plan trasy oraz harmonogram imprezy są dostępne na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

* Najszybsi uczestnicy  etapu kolarskiego (mężczyźni i kobiety) na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 otrzymają specjalne nagrody od firmy Decathlon.

* Zmianie ulegnie także miejsce wydawania pakietów startowych. Wszystkie pakiety będą czekały na zawodników w Hali Lodowiska Torbyd, w którym będą odbywały się także tradycyjnie targi sprzętu sportowego z ponad 40 wystawcami.

* Całość przebiegu rywalizacji będzie transmitowana w Internecie oraz w kanale sportowym sieci Vectra. Wyniki on-line (umożliwiające bieżące śledzenie postępów każdego zawodnika) będą zaś dostępne na stronie zawodów.

* W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy dodali dodatkowe 20 miejsc na dystansie 1/4. Rejestracja będzie otwarta dzisiaj od godziny 18:00.

* Zawody po raz drugi mogą poszczycić się wsparciem oficjalnego partnera technicznego: firmy Decathlon. W związku z tym organizatorzy zapraszają na Weekend z Triathlonem, który odbędzie się w Bydgoszczy 15 i 16 czerwca. W ramach wydarzenia odbędą się całkowicie bezpłatne:
- treningi kolarskie, połączone z testami najnowszych rowerów z oferty Decathlon
- testy pianek w rzece Brda, także połączone z możliwością sprawdzenia kilku typów kombinezonów pływackich
- trening biegowy
- szkolenie ze strefy zmian, w ramach którego organizatorzy odpowiedzą na wszelkie pytania

Zawody dla dzieci: Enea Tri-Fun

Podczas zawodów w 2018 roku na imprezie zadebiutowały gorąco przyjęte zawody dla dzieci. W związku z olbrzymim zainteresowaniem i szybkim wyczerpaniem się limitów, organizatorzy zmienili nieco formułę i podwoili ilość dostępnych miejsc. Wraz ze sponsorem tytularnym zawodów dla dzieci, firmą Enea, organizatorzy zapraszają do startu dzieci i młodzież.

Dla najmłodszych przygotowano zawody biegowe, a starsi mogą wziąć udział w rywalizacji duathlonowej (bieg/rower/bieg). Komplet informacji znajduje się na stronie www.bydgoszcztriathlon.pl/zawody-dla-dzieci
Rejestracja rusza już 5 czerwca o godzinie 18:00!

Enea Tri-Fun to zawody, które idealnie wpisują się projekt Enei Akademii Sportu, którego mecenasem jest Enea. Zależy nam bowiem by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport od najmłodszych lat. Każde startujące dziecko to 10 zł na cel charytatywny, które przekaże Fundacja Enea – powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Public Relations Enei.

Zwiedzaj Bydgoszcz z przewodnikiem!

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie o charakterze rodzinnym, które jest doskonałą okazją do pokazania atrakcji turystycznych Bydgoszczy.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem, które pozwolą odkryć urokliwe miejsca czy poznać tajemnice miasta-gospodarza zawodów. Do wyboru są między innymi: Legendy i mydlane historie, Rejsy po Brdzie połączone ze zwiedzaniem centrum oraz wycieczka: Bydgoszcz w pigułce!

Uczestnicy i ich rodziny mogą rezerwować wycieczki na stronie zawodów.

Bezpłatne badania EKG bez skierowań przed i po starcie!

Enea Bydgoszcz Triathlon to zawody nastawione na dobrą zabawę i wyjątkowe emocje. Jednak stając na starcie zawodów sportowych musimy być pewni, że nasz organizm jest gotowy do podjęcia wysiłku, aby szczęśliwie i w pełnym zdrowiu dotrzeć do mety zawodów.

W tym celu organizatorzy zapraszają zawodników do udziału w bezpłatnym projekcie badawczym, którego celem jest poddanie chętnych uczestników badaniu EKG dzień przed startem, a także po raz drugi, tuż po przekroczeniu linii mety.

Badanie EKG pozwala określić rytm i częstość pracy serca, wielkość komór sercowych oraz wykryć ewentualne zniszczenia serca, pogrubienia jego ścian czy nieprawidłowości w ukrwieniu serca.

Aby wziąć udział w badaniu, należy odwiedzić punkt badań, który będzie mieścił się w Hali Torbyd, tuż przy wejściu.

Food Truck Festiwal i wiele atrakcji dla Bydgoszczan

Tegoroczne zawody odbywają się w niedzielę niehandlową, dlatego też zapraszamy mieszkańców do przybycia na teren imprezy i aktywnego uczestnictwa w imprezach towarzyszących, którymi będą:

Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim blisko 30 food-trucków, które będą serwować dania kuchni  z całego świata, pyszne napoje i desery.

Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 5 lipca do niedzieli 7 lipca.

Punkt Kibica Enea z bębnami i gadżetami na trasie biegowej.  Strefa relaksu i zabawy dla kibiców – blisko 100 m2 atrakcji przy hali TorByd. Dla zawodników dodatkowe baseny chłodzące w strefie finishera.

O Enea Bydgoszcz Triathlon

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl

O Enei:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce 16,5 tys. pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Grupa Enea:

6,3 GW zainstalowanej mocy elektrycznej

384 mln ton potencjału wydobycia 3 obszarów koncesyjnych

122,8 tys. km linii dystrybucyjnych wraz z przyłączami

16,5 tys. pracowników

2,6 mln klientów

Kontakt dla mediów:

Jakub Kubiński

Dyrektor Sportowy

mail: kontakt@bydgoszcztriathlon.pl

tel. kom.: 601 230 021

www.BydgoszczTriathlon.pl

 

Berenika Ratajczak

Enea Biuro Prasowe

mail: berenika.ratajczak@enea.pl

tel.: +48 61 884 54 13 tel.

kom.: +48 727 561 213

www.enea.pl