V edycja Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 już w ten weekend!

W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4000 triathlonistów z całego Świata oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla Bydgoszczan i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 5, 6 i 7 lipca.

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce.
6 i 7 lipca 2019 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.Zmagania odbędą się na trzech dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/43 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).
1/2, dystans średni (1900m pływania, 86km roweru i 22km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących.
Po raz pierwszy w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon.

Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. Połowę z 4000 zawodników i 15000 kibiców stanowią goście spoza miasta.

Zapraszamy do kibicowania

Organizatorzy wraz z Eneą, sponsorem tytularnym wydarzenia nie zapominają o mieszkańcach Bydgoszczy oraz bliskich i rodzinach zawodników. Weekend z Enea Bydgoszcz Triathlon to atrakcyjnie spędzony czas nie tylko przez uczestników zawodów, ale także przez kibiców.

Dla jednych i drugich Enea przygotowała moc atrakcji w aż czterech Strefach:

STREFA ENERGII  (strefa zlokalizowana przed halą „Torbyd”)

 • Robotyka dla dzieci
 • Moc nauki i Szaleni Naukowcy
 • Interaktywne zabawy knoocker DO JEDNEJ BRAMKI i Mind Control GRAJ Z GŁOWĄ
 • Ergometr ENERGIA NA „WODZIE”
 • Refleksomierz
 • Dla głodnych kibiców popcorn i wata cukrowa

SKOK Z ENERGIĄ (strefa EXPO „Torbyd”)

 • Wykonaj najbardziej energetyczny skok do basenu z kulkami i odbierz swoje zdjęcie!
 • Wszystkie zdjęcia wezmą udział w konkursie na profilu Enea Bydgoszcz Triathlon!

STREFA KIBICA (skrzyżowanie ul. Grodzkiej i Mostowej)

 • Na miejscu bębniarze zagrzewający zawodników do walki!
 • Specjalne gadżety do dopingowania dla kibiców!

STREFA FINISHERA (plaża i boisko przed głównym wejściem do Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka)

 • Baseny chłodzące dla zmęczonych, ale szczęśliwych po ukończeniu wyścigu zawodników
 • Wyjątkowa meta przygotowana na sesje zdjęciowe! Profesjonalny fotograf zrobi zdjęcie z medalem każdemu chętnemu zawodnikowi
 • Pełen relaks na leżakach i pufach Enei!

Transmisja LIVE z kilkunastu kamer wraz z komentarzem będzie dostępna na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl oraz na profilu Facebook Enea Bydgoszcz Triathlon.

Kibice mogą też śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do wyników na żywo będzie dostępny także na oficjalnej witrynie wydarzenia.

Nie tylko sportowe emocje

Food Truck Festiwal
Tegoroczne zawody odbywają się w niedzielę niehandlową, dlatego też zapraszamy mieszkańców do przybycia na teren imprezy i aktywnego uczestnictwa w imprezach towarzyszących, którymi będą:

Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na  blisko 30 food-trucków i innych punktów gastronomicznych, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery.

Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 5 lipca do niedzieli 7 lipca.

Expo, czyli targi sportowe

W hali TorByd swoją ofertę zaprezentują czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego.

W strefie targowej pojawi się blisko 50 wystawców, z szeroką ofertą nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów.

Expo będzie czynne
5 lipca, piątek: 15:00 – 21:00
6 lipca, sobota: 7:00 – 21:00
7 lipca, niedziela: 7:00 – 15:00

Informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie rozgrywania zawodów.

W pierwszy weekend lipca, 6-7 lipca br. w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon – największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. W związku z tym, że zawody odbędą się w samym Centrum Miasta (z metą w okolicy HSW Łuczniczka), kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut i czasowymi zakazami parkowania w rejonie Starego Miasta.

Zamknięta zostanie część ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego na odcinku od ronda Fordońskiego do ronda Toruńskiego oraz fragment ulicy Jana Pawła II na odcinku od ronda Toruńskiego do zjazdu z ulicy Wojska Polskiego – konieczny będzie objazd. Objazd od ronda Fordońskiego będzie biegł wzdłuż ulicy Fordońskiej do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego. Następnie skręcając w prawo należy kierować do skrzyżowania z ulicą Nowotoruńską. Po skręcie w lewo ulicą Nowotoruńską należy kierować się do drogi krajowej numer 10 zlokalizowanej w miejscowości Makowiska. Skręcając w prawo dojeżdża się do węzła Bydgoszcz Południe (potocznie Stryszek) gdzie kończy się objazd drogi krajowej numer 5 i 25.

Ograniczenia w możliwości parkowania aut

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

– dla ulicy Stary Port od 6/7/2019 godziny 5:00 do 7/7/2019 do godziny 17.00

– dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 4/7/2019 od godz. 18.00 do 7/7/2019 do godziny 18.00

Komplet informacji o zmianach w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej znajduje się na stronie: http://bydgoszcztriathlon.pl/utrudnienia-w-ruchu/

O Enea Bydgoszcz Triathlon

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl

O Enei:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce 16,5 tys. pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Grupa Enea:

6,3 GW zainstalowanej mocy elektrycznej

384 mln ton potencjału wydobycia 3 obszarów koncesyjnych

122,8 tys. km linii dystrybucyjnych wraz z przyłączami

16,5 tys. pracowników

2,6 mln klientów

Kontakt dla mediów:

Jakub Kubiński

Dyrektor Sportowy

mail: kontakt@bydgoszcztriathlon.pl

tel. kom.: 601 230 021

www.BydgoszczTriathlon.pl

 

Berenika Ratajczak

Enea Biuro Prasowe

mail: berenika.ratajczak@enea.pl

tel.: +48 61 884 54 13 tel.

kom.: +48 727 561 213

www.enea.pl