Nowy dystans tylko dla debiutantów na największej imprezie triathlonowej w Polsce!

 

Nowy dystans tylko dla debiutantów na największej imprezie triathlonowej w Polsce!
Zapisy ruszają już 15 listopada o godzinie 18:00.

Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon ogłaszają nowy dystans Decathlon TRYathlon, dedykowany wyłącznie debiutantom.Ten unikatowy koncept zawodów, pozwala przełamać bariery przed pierwszym startem w triathlonie.
Do pokonania będzie:

240m pływania z nurtem rzeki,
19km jazdy na rowerze,
4.25km biegu.


W TRYathlonie chodzi przede wszystkim o świetną zabawę triathlonem, a nie rywalizację o jak najlepszy czas i miejsce na mecie. Dlatego też na tym dystansie nie będzie przeprowadzana dekoracja, a w zamian organizatorzy zaproszają wszystkich uczestników tego dystansu na losowanie wielu wartościowych nagród. Zawodnicy otrzymają też pełen pakiet startowy i pamiątkowy medal na mecie.
Dzięki tej formule każdy może sprawdzić się w triathlonie, nawet jeśli nie posiada specjalistycznego sprzętu i doświadczenia w zawodach multisportowych.
Decathlon TRYathlon to doskonała propozycja dla rodzin zawodników, które licznie odwiedzają Enea Bydgoszcz Triathlon. Dotychczasowi kibice mogą także dołączyć do grona uczestników i zadebiutować w najlepiej ocenianych zawodach triathlonowych w centrum Bydgoszczy.
Więcej informacji o nowym dystansie znajduje się na stronie www.TRYathlon.pl


Zapisy ruszają już 15 listopada!
Zapisy na Decathlon TRYathlon oraz pozostałe dystane na zawodach (1/8, 1/4 i 1/2) zostaną otwarte 15 listopada o godzinie 18:00 na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

Tradycyjnie pierwszych 50 i 300 kolejnych zarejestrowanych zawodników na dystansie 1/8 i 1/4 korzysta z obniżonych opłat wpisowych.

Na zawodników startujących w "połówce" czeka aż 300 takich pakietów (z 500 ogólnie dostępnych).

W zeszłym roku miejsca na 1/8 i 1/4 skończyły się już pół roku przed zawodami, warto więc zapisać się więc przed końcem roku i przy okazji skorzystać z niższego wpisowego.

 Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl


O Enea Bydgoszcz Triathlon

To już szósta edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy.
4 i 5 lipca 2020 blisko 4500 profesjonalistow i amatorów wystartuje w największej imprezie triathlonowej w Polsce!
Zmagania odbędą się tradycyjnie na trzech dystansach:
• Sobota, 4 lipca:
W godzinach porannych wystartują uczestnicy nowego dystansu przeznaczonego dla debiutantów: Decathlon TRYathlon.
Tuż po nich na trasy ruszą zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4 (950m pływania, 42km roweru i 10,8km biegu).
• Niedziela, 5 lipca:
W godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2 (1,9km pływania, 82km roweru i 22km biegu).
W godzinach południowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8 (475m pływania, 21km roweru, 5,5km biegu).
Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Puchar Świata w Quadrathlonie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.
Na zawodników startujących na dwóch dystansach (1/8 i 1/4), czeka osobna klasyfikacja Pucharu Bydgoszczy dla najbardziej wszechstronnego triathlonisty!


Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl