Zostań wolontariuszem na największych imprezach sportowych w Bydgoszczy!

WolontariatSportowy.org ogłasza nabór wolontariuszy na największe wydarzenia sportowe odbywające się w Bydgoszczy: triathlon, wyścig kolarski i festiwal biegowy.

Zgłaszać można się już teraz na stronie www.WolontariatSportowy.org


Wolontariat na imprezach sportowych to wyjątkowe przeżycie i możliwość podjęcia nowych wyzwań. Ochotnicy są w samym centrum wydarzeń, mogą wspierać zawodników walczących na trasie i mają duży wpływ na organizację każdej z imprez.

Uczestnictwo w wolontariacie sportowym pozwala ponadto zdobyć nowe doświadczenia, nawiązać ciekawe znajomości i doskonale się bawić. 
Wolontariusze mogą nie tylko realizować swoje cele (dobra zabawa, zbieranie punktów za działania społeczne poza szkołą czy studiami), ale także podnosić swoje kompetencje i umiejętności dzięki dodatkowym szkoleniom.

O inicjatywie opowiada Aleksander Skorecki, organizator Enea Bydgoszcz Triathlon:
Od czterech lat korzystamy z niesamowitego zaangażowania wolontariuszy i jesteśmy pod wrażeniem energii i pasji, którymi dzielą się z zawodnikami.

W zeszłym roku uruchomiliśmy inicjatywę WolontariatSportowy.org, aby zaoferować szerszy program szkoleń przydatnych w wielu wydarzeniach, a także lepiej wykorzystać potencjał wolontariuszy i dodatkowo nagradzać tych najbardziej zaangażowanych.
Serdecznie zapraszam do zgłaszania się wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy dotychczasowego doświadczenia!

W projekcie Wolontariatu Sportowego biorą udział: 
Bydgoszcz Cycling Challenge (20 maja 2018)
PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego (27 maja 2018)
Enea Bydgoszcz Triathlon (7-8 lipca 2018)

Każdy z wolontariuszy otrzymuje także atrakcyjny, specjalny pakiet przygotowawczy:
specjalną koszulkę funkcyjną Active Dry – Support Team 
przydatne szkolenie 
upominki od partnerów wydarzenia 
certyfikat wsparcia wydarzeń, w których bierze udział
uczestnictwo w imprezie podsumowującej projekt Wolontariatu Sportowego

 

Organizatorzy zachęcają do zaangażowania się w więcej niż jedno wydarzenie w ramach programu Wolontariat Sportowy. Na takich chętnych czekają dodatkowe upominki oraz możliwość dalszego rozwoju.

Formularz zgłoszeniowy i informacje o Wolontariacie Sportowym można znaleźć na stronie WolontariatSportowy.org lub na stronach wspieranych przez niego zawodów:

www.BydgoszczTriathlon.pl 
www.PKOBFB.pl
www.BydgoszczCC.pl