Ponad 250 zawodników na listach startowych w 24 godziny! Olbrzymie zainteresowanie startem na Bydgoszcz Cycling Challenge

W poniedziałek, 5 lutego 2018 o godzinie 18:00 ruszyły zapisy na wyjątkowy wyścig kolarski: Bydgoszcz Cycling Challenge, który zostanie rozegrany po raz drugi na Trasie Uniwersyteckiej.

Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 20 maja 2018, to w ciągu doby ponad 250 uczestników potwierdziło swój start w zawodach.
To już blisko połowa uczestników, którzy stawili się na starcie w zeszłym roku!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dużego zainteresowania startem w zawodach, które miały swoją premierę w zeszłym roku.  - powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Bydgoszcz Cycling ChallengeBydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim święto kolarstwa, w którym mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od stopnia wytrenowania czy wieku. 

Główny wyścig jest rozgrywany w unikatowej na skalę kraju formule (eliminacje, Wielki Finał, a później Indywidualna jazda na czas), która przyciąga kolarzy z całego kraju. Dodatkowymi atutem sportowej części wydarzenia jest widowiskowa trasa, która pozwala bezpiecznie ścigać się w samym centrum miasta.

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy posiadacze dwóch kółek, którzy chcą rywalizować z innymi. Dla dzieci i młodzieży przygotowano także osobne starty z widowiskową metą. 
Pozostali Bydgoszczanie, rodziny i kibice przy trasie, będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.  
Najważniejsze z nich to możliwość przejazdu Trasą Uniwersytecką (która na co dzień jest zarezerwowana dla samochodów), rowerowy tor przeszkód czy rodzinna gra miejska na dwóch kółkach!

W zeszłym roku wykonaliśmy dużo pracy, aby przygotować ciekawe zawody dla fanów kolarstwa o różnym wieku i stopniu zaawansowania. Jak widać po sukcesie zapisów to się udało i możemy śmiało spodziewać się rekordu frekwencji i wyjątkowej atmosfery wielkiego rowerowego święta 20 maja 2018 - dodaje Kubiński.

Zapraszam do udziału w Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasupowiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, a obecnie trener w czołowym zespole kolarskim Bora-Hanshgrohe.


Pełne informacje o zawodach oraz formularz rejestracyjny na zawody dla dorosłych i dzieci znajdują się na stronie www.BydgoszczCC.pl

O Bydgoszcz Cycling Challenge

Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. 
W 2017 w pierwszej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge wzięło udział blisko 600 zawodników z całej Polski, którym na trasie kibicowały setki widzów.

Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne).
Dzięki temu podziałowi w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.
 
Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
* Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
* Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2018, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczCC.pl

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Bydgoszcz Cycling Challenge, która jest dostępna w formie FILMOWEJ oraz ZDJĘCIOWEJ

Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy na początku sezonu startowego - opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodówDla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!