Kruszwicka bezpieczna dla rowerzystów

Do finiszu zmierza budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej oraz wokół placu Poznańskiego. Trwają prace przy układaniu ostatnich nawierzchni asfaltowych i montażu nowych sygnalizatorów. Wykonawcę czeka jeszcze odnowienie oznakowania i uporządkowanie terenu wokół nowych ścieżek i chodników.

Przy ul. Kruszwickiej drogi rowerowe powstały po obu stronach jezdni. Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości, po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Niezbędna była do tego korekta jezdni, która w części południowej została zawężona do dwóch pasów ruchu. Po stronie wschodniej część trasy, na wysokości szkoły podstawowej, wytyczona została w formie pieszojezdni oraz z wykorzystaniem jezdni parkingowej (zakończenie ul. Kordeckiego). Rowerzyści będą mogli korzystać też z tunelu łączącego plac Poznański z ulicą Dolina. Drogi rowerowe powstają też wokół placu Poznańskiego.

Aktualnie kończy się budowa nowych zatok autobusowych na wylocie ul. Szubińskiej i Stromej. Trwają też prace przy układaniu ostatnich nawierzchni asfaltowych i montażu nowych konstrukcji pod sygnalizatory na placu Poznańskim.

Wykonawcę czeka jeszcze odnowienie oznakowania i uporządkowanie terenu wokół nowych ścieżek i chodników. Prace na Kruszwickiej o wartości 9 mln zł zakończą się w ciągu miesiąca. Po nich rozpocznie się budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Focha (po stronie południowej) w kierunku opery. Dzięki tej inwestycji powstanie bezpieczny dojazd m.in. na Wyspę Młyńską.