Jutro startuje Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno

NA ZAWODY ZAWITAJĄ PRAWDZIWI BOHATEROWIE ORAZ NAJLEPSI W POLSCE

Jedne z najstarszych krajowych zawodów triathlonowych, Ocean Lava Triathlon Polska 2020 Bydgoszcz-Borówno, zgodnie z planem będą miały miejsce 22 i 23 sierpnia w jeziorze i na drogach pomiędzy Borównem a Bydgoszczą.

Są to międzynarodowe zawody, które odbywają się na trzech dystansach; pełnym (IM), ½ IM oraz Sprint. Zmagania rozpoczną się od pływania w Jeziorze Borówno, po którym nastąpi wyścig kolarski rozgrywany na trasie pomiędzy Borównem, a Stadionem Zawiszy w Bydgoszczy, a następnie bieg po parkowych alejkach największego leśnego parku miejskiego w Polsce – bydgoskiego Myślęcinka.

Tegoroczne zawody są nadzwyczajne z kilku powodów. Od wielu lat wydarzenie w Bydgoszczy i Borównie gości zawodniczki oraz zawodników najwyższego szczebla.  W tym roku będą to Ewa Komander i Maciej Chmura. Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźle w lipcu wygrała zawody 1/8 IM w Bełchatowie oraz zajęła dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Polski w sprincie. To że stawi się na starcie w Borównie to pewne, lecz niespodzianką jest na jakim dystansie wystartuje. Natomiast zawodnik z Wrocławia to dwukrotny Mistrz Polski Ironman w latach 2017 i 2018. Macie w lipcu na tych samych zawodach w Bełchatowie co Ewa zajął miejsce trzecie na dystansie 1/4 IM. Forma obojgu dopisuję, więc można się spodziewać świetnych czasów

Po drugie, do Bydgoszczy i Borówna zawita Czech Honza Tomanek dwukrotny mistrz świata na dystansie ½ IM w dywizji rowerów napędzanych rękami. Po fatalnym w skutkach wypadku samochodowym poradził sobie z niepełnosprawnością i od wielu lat inspiruje innych. Lista jego sukcesów w kolarstwie, narciarstwie długodystansowym oraz triathlonie jest długa. Obecnie jest reprezentantem Republiki Czech w paratriathlonie.

Oprócz sportu, Honza udziela się na uniwersytetach i różnych konferencjach by szerzyć poszerzać wiedzę na temat sportów najlepszych dla osób niepełnosprawnych. Bycie topowym sportowcem oraz wykładowcą łączy z byciem motywatorem. Organizatorów cieszy fakt, że Honza przyjedzie do Bydgoszczy i Borówna bo jak sami mówi lubi widowiska sportowe które inspirują społeczeństwo, które są znacznie bardziej wartościowe niż sam fakt pokonywania przeciwników.

Po trzecie, oprócz Honzy, grupa niepełnosprawnych dzieci, pod przewodnictwem Łukasza Malaczewskiego z fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams. wystartuje na dystansie długim (IM), który liczy razem 226km!

Drużyna w składzie Blanka, Maja, Amelia, Andrzej oraz Łukasz razem będą spełniać marzenia. Mimo napiętego kalendarza Łukasz zjawi się na starcie w Borównie, bo jak sam mówi „Radość dzieci jest najważniejsza”.

Łukasz od wielu lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi, a w 2016 roku po raz pierwszy ze swoim podopiecznym śp. Janem Kmieciem wziął udział w zawodach biegowych. Rok później wspólnie spełnili marzenie Jaśka i ukończyli zawody triathlonowe. Przez następne lata pokonywali kolejne zawody i spełniali nowe marzenia. Jasiek oraz Łukasz razem zapoczątkowali Fizjotriterapia. Follow Your Dreams która sukcesywnie pomaga innym oraz inspiruje do ciężkiej pracy wszystkie napotkane po drodze osoby!

Organizatorzy nie mogą się doczekać by powitać taką wspaniała grupę dorosłych oraz dzieci na starcie zawodów – Od kilku lat dzięki dobroczynności naszych uczestników wspieramy dzieci z porażeniem mózgowym, jesteśmy dumni z faktu, że inne osoby dołączają do naszych zawodów nie tylko po to by w je ukończyć lecz także inspirować do pomocy i do walki z przeciwnościami losu – mówi Zbigniew Grześ, Dyrektor techniczny Ocean Lava Triathlon Polska 2020 Bydgoszcz-Borówno. Tej drużynie jak i innym uczestnikom można będzie kibicować na trasie oraz w Internecie.

Oprócz wysokiego poziomu zawodów oraz uczestnictwa prawdziwych bohaterów, wydarzenie słynie z troski o środowisko. Organizatorzy podejmują działania proekologiczne. Na trasie znajdą się specjalne strefy gdzie uczestnicy będą mogli pozbywać się papierków bo batonach itp., a bidony które otrzymują zawodnicy są biodegradowalne oraz wyprodukowane z materiałów ekologicznych.

Podczas trwania wydarzenia będzie można śledzić na bieżąco to, co dzieje się na trasie. I to bardzo dokładnie. Udostępnione zostaną parametry zawodników takich jak: ich aktualny czas i pozycja  na poszczególnych punktach pomiarowych, podgląd bieżącej pozycji na mapie trasy triathlonu, oraz transmisję wideo z całych zawodów.

Dostęp do wyżej wymienionych transmisji i informacji możliwy będzie oczywiście na wszystkich rodzajach urządzeń – w tym także telefonach i tabletach, aby była możliwość kibicowania na trasie.

Wszystkie linki dostępowe znajdziecie na stronie triathlonpolska.pl/live

Najświeższe aktualności, informacje dotyczące zawodów oraz ciekawostki z 13-stej już edycji dostępne są na profilach społecznościowych.

www.facebook.com/TriathlonBB

www.instagram.com/triathlonpolska/

 

źródło: materiały Organizatora