5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy już w ten weekend!

5 edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędzie się już w ten weekend, 4-6 września 2020.

Dorośli wystartują w biegach głównych, a dzieci mogą bezpłatnie sprawdzić się w rywalizacji biegowej i sprawnościowej.

W związku z epidemią COVID-19, tegoroczna edycja zawodów zostanie przeprowadzona w zmienionej, niezwykle atrakcyjnej i bezpiecznej dla uczestników formule:

1. W ramach wpisowego każdy uczestnik ma możliwość dowolnej ilości startów na zabezpieczonej trasie zawodów z pomiarem czasu w czasie rozgrywania Festiwalu.

2. Dostępne są starty na 3 dystansach: doskonale znanych z poprzednich edycji 10 kilometrów i półmaratonu oraz nowości: biegu na 5 kilometrów, idealnym dla amatorów i debiutantów.

3. W piątek, 4 września o 21:00 w ramach Festiwalu odbędzie się PKO Bydgoski Bieg Nocny na dystansie 5  kilometrów.

4. Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie trzy dystanse podstawowe (5, 10 i 21,1km), wezmą udział w dodatkowej klasyfikacji na najbardziej uniwersalnego biegacza i biegaczkę.
O wyniku będzie decydowała najmniejsza suma czasów na trzech dystansach, które trzeba pokonać podczas Festiwalowego weekendu.

5. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców, zawodnicy stratować będą indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

6. W biurze zawodów obowiązkowe jest założenie maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego, a przed wejściem na jego teren – dezynfekcja rąk.

7. Organizatorzy przygotowali także starty grupowe o wyznaczonych godzinach na określonych dystansach, z zachowaniem aktualnie obowiązujących limitów startujących za jednym razem.

Trasy Festiwalu zostaną poprowadzone w Myślęcinku, największym parku miejskim w Polsce. Pętla będzie liczyła 5 kilometrów, w 90% będzie poprowadzona płaskimi, szybkimi drogami asfaltowymi.

 W ramach Festiwalu odbędą się 29. Mistrzostwa Polski w półmaratonie.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kraju staną na starcie w piątek, 4 września o godzinie 8:00. Trasa zostanie poprowadzona pętlami pętlami wytyczonymi malowniczymi alejkami parku Myślęcinek.

Zapisy na 5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Istnieje możliwość zapisania się do startu w godzinach pracy biura zawodów, które funkcjonuje na Różopolu w następujących godzinach:

Piątek 4 września:15:00-21:30

Sobota 5 września: 8:00-15:00

Niedziela 6 września: 8:00-15:00

Obowiązują następujące opłaty startowe:
Pełen pakiet (koszulka+medal) w cenie 69,99
Pakiet bez koszulki w cenie 39,99 zł

Wirtualna rywalizacja

Na prośbę zawodników, została także uruchomiona możliwość uczestniczenia w wirtualnej rywalizacji, czyli startu na wybranym dystansie w dowolnym miejscu na Świecie.

Uczestnicy tej klasyfikacji rejestrują się za pomocą odrębnego formularza, a następnie wczytują wynik swojego biegu na specjalnym serwisie, który będzie dostępny na stronie zawodów.

Tacy biegacze rywalizują w odrębnej klasyfikacji i również mogą otrzymać medal: wysłany pocztą lub odebrany osobiście po ukończeniu rywalizacji.

 

Szczegóły rywalizacji wirtualnej znajdują się TUTAJ

Komplet informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.PKOBFB.pl