Zajęcia kolarskie N-Bike Academy

Klub kolarski N-bike Academy, zaprasza dzieci i młodzież na naukę techniki jazdy na mini torze przeszkód. Wszystko zorganizowane w miasteczku rowerowym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku w godzinach od 11.00 do 12.30. Instruktorzy z klubu będą czuwać nad Państwa pociechami, lecz przede wszystkim pokażą jakie techniki zapewnią bezpieczną jazdę, opowiedzą w co powinien być zaopatrzony odpowiedzialny rowerzysta  i jak zachowywać się na drodze i ścieżkach rowerowych.

N-BikeAcademy to inicjatywa której zadaniem jest zaktywizowanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej w sferze sportu kolarskiego. Obecnie kolarstwo to wszechstronny i harmonijne oddziaływanie na organizm człowieka.  Nauka poprzez ruch pozwala na stworzenie pełnowartościowego zawodnika. „Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem...” M.Pantani.

Klub został powołany do życia w Niemczu w 2015 roku. Mamy trzy grupy zaawansowania. Najmłodsza - Super Żacy, młodzicy i Juniorzy - zaawansowana. Startujemy w zawodach kolarstwa górskiego w całej polsce. Założycielem i koordynatorem działań w klubie jest Norbert Łysiak doświadczony zawodnik i trener.   

 żródło: materiały organizatora