Aqua Fordon gotowy na odbiór.

Dobiegła końca budowa nowego basenu na osiedlu Tatrzańskim. Z początkiem stycznia rozpoczną się czynności odbiorowe. Przeprowadzane są także szkolenia personelu oraz rozruch techniczny urządzeń. Zapraszamy na foto-spacer po nowym obiekcie.

Przyszkolny basen powstał pomiędzy salą sportową SP nr 67, a terenami rekreacyjnymi. Przy kompleksie powstał także wygodny parking wraz z drogą dojazdową od strony ul. Jarużyńskiej.

Fordoński basen to duży 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania.

Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia.

Na widowni powstało 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (2 sauny) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Wykonawca pod koniec roku zgłosił gotowość do odbioru końcowego. To ostatni etap przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Uczniowie oraz mieszkańcy (w godzinach popołudniowych i wieczornych) będą mogli z niego korzystać w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju. Koszt prac budowlanych to ponad 33 mln zł.