Rowerowa Stolica Polski, tym razem w wiosennej odsłonie i z nową aplikacją

 

To już najwyższy czas, aby odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. Pierwszego dnia wiosny ruszamy z oficjalnym treningiem miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski! Bydgoszcz tradycyjnie powalczy o puchar razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.

 


 

Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej.

– Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Rafał Bruski.

W niedzielę, 21 marca ruszamy z oficjalnym treningiem miast, do którego zgłosiły się 32 miasta. Codziennie zgłaszają się kolejni, którzy chcą włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Liczymy na kolejne rekordy! Przypominamy, że zasady są nieco inne niż w rywalizacji głównej. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji.

Lifting aplikacji i zmiana nazwy

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja, od teraz także w wersji anglojęzycznej działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Wśród nowości znajdziemy możliwość importu treningów z urządzeń Garmin, traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników, a także funkcję kontynuacji przerwanych treningów

Kto się bawi z nami w tym roku?

Do tej pory zapisały się 32 miasta, ale z pewnością to jeszcze nie koniec. Wśród chętnych są nowicjusze: Stargard, Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie. Zainteresowanie wyrazili także Kraków, Lublin, Sopot i Skierniewice.

Rowerową Stolicę Polski 2021 współtworzą także sponsorzy. Wśród strategicznych nie mogło zabraknąć Dadelo, właściciela marki centrumrowerowe.pl. To on ufunduje rowery marki Kelles oraz akcesoria rowerowe dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju. Wydarzenie kolejny rok z rzędu wspiera także Polwell właściciel marki Fale Loki Koki, który już zapowiedział zaangażowanie w kolejnych latach. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, sponsor konkursów Horyzonty.pl oraz partner techniczny firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Rmf Maxxx i Eurosport.

Lokalym Partnerem działań rowerowych w Metropolii Bydgoszcz jest firma Frosta!

Szczegóły na stronie www.aktywne.miasta.pl