Wystartowaliśmy!

30 dni rywalizacji, 53 miasta, ponad 20 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni Rowerową Stolicę Polski 2021.

Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację AKTYWNE MIASTA. Kolejnym krokiem jest wybranie Metropolii Bydgoszcz oraz gminy i grupy dla której chcemy kręcić kilometry. Zapraszamy do aktywnego udziału w zabawie i zgłaszania nowych grup. Zaproście znajomych, rodziny, sąsiadów i wspólnie wyruszcie na rowerowe szlaki.

Bydgoszcz walczy o Puchar wspólnie z gminami Metropolii Bydgoszcz – w pierwszym dniu zabawy jest nas już ponad 5 tysięcy!

Rowerowa Stolica Polski to przede wszystkim dobra zabawa, ale nie zabraknie nagród. Trzy najlepsze miasta otrzymają stację naprawczą. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. W Metropolii Bydgoszcz będą to gadżety dla każdego kto przejedzie 300, 600 i 1000 km oraz niespodzianka dla najbardziej aktywnych!

Jeśli pokonasz na rowerze 300 km dostaniesz uchwyt na telefon. Za przejechanie 600 km otrzymasz uchwyt na telefon oraz lampę rowerową Kellys, a za 1000 km lub więcej – będziesz właścicielem uchwytu na telefon, lampy rowerowej Kellys oraz rowerowych okularów polaryzacyjnych Eyen.

Dodatkowo wyróżnieni zostaną rowerzyści, którzy w kategorii kobiet wykręcą 1500 km oraz  w kategorii mężczyzn – 2000 km. Na nich czeka nagroda specjalna w postaci specjalnej koszulki rowerowej dedykowanej tegorocznej rywalizacji. 

Dodatkowe wyróżnienia i nagrody czekają na rowerzystki i rowerzystów, którzy staną na podium. Zapraszamy też do udziału w konkursach organizowanych przy współudziale naszych sponsorów na profilach społecznościowych Rowerowej Stolic Polski (Facebook,Instagram).


Przez najbliższe 30 dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Dla aktywnych z Metropolii Bydgoszcz przygotowaliśmy kilka wspólnych przejazdów w regionie. W każdą sobotę czerwca będą organizowane wycieczki na terenie Metropolii Bydgoszcz. Najbliższy  przejazd już 5 czerwca do  Lisiego Ogona. Zapisy tylko poprzez aplikację Aktywne Miasta w zakładce „Nasze imprezy”.

W kolejne soboty odwiedzimy kolejno: 12 czerwca – Koronowo; 19 czerwca – Lubostroń i 26 czerwca – Pruszcz. Zapisy ruszają zawsze w poniedziałek poprzedzający przejazd.

Jeszcze nie jest za późno. Dołącz do zabawy! https://www.aktywne.miasta.pl/dolacz-do-rywalizacji