Botaniczna Piątka

Botaniczna Piątka to cykl spotkań w Ogrodach Botanicznych w całej Polsce. Projekt został zapoczątkowany w sierpniu 2016 roku w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu - aktualnie Botaniczna Piątka odbywa się w Ogrodach w Powsinie, Mikołowie, Myślęcinku, Łodzi, Poznaniu i Lublinie. Dystans, jaki do pokonania mają uczestnicy zawodów to zawsze 5 km - biegiem lub marszem. Na mecie rywalizacji każdy otrzymuje pamiątkowy odlewany medal z motywem kwiatowym, napoje oraz poczęstunek - najlepsi mają szansę na pamiątkowe nagrody w swojej kategorii wiekowej.

W Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku najbliższa edycja Botanicznej Piątki odbędzie się w sobotę 31 lipca - będzie to pierwsza odsłona tego cyklu w nowej lokalizacji.

W Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie najbliższa edycja Botanicznej Piątki odbędzie się w sobotę 10 lipca - będzie to druga w roku 2021 odsłona cyklu w tej lokalizacji.

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie najbliższa edycja Botanicznej Piątki odbędzie się w niedzielę 25 lipca - będzie to druga w roku 2021 odsłona cyklu w tej lokalizacji.

Botaniczna Piątka łączy sport amatorski i możliwość zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Polsce - do takich z pewnością należą Ogrody Botaniczne. Kalendarz tegorocznego cyklu znajduje się na stronie internetowej: www.botaniczna5.pl

- dla osób, które z różnych względów nie mogą wystartować stacjonarnie przygotowana jest także edycja wirtualna.