Najlepsi rowerzyści w Metropolii Bydgoszcz nagrodzeni

W pięknej scenerii wnętrz zrewitalizowanych Młynów Rothera odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów Rowerowej Stolicy Polski w Metropolii Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że łącznie rowerzyści Metropolii Bydgoszcz wykręcili  w miesiącu czerwcu 1,5 miliona km! Ogromny wkład w ten wynik mieli właśnie wyróżnieni rowerzyści.

Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Łada z Gniewkowa z wynikiem 3913,47 km. Drugie miejsce należy do  Anny Ostrowskiej z Przyłubia z 3488,28 km . Na trzeciej pozycji uplasowała się z kolei Hanna Elszyn-Czarczyńska z Solca Kujawskiego z 2811,73 km.

Natomiast w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce z piorunującym wynikiem 6206,83 km  zajął Mirosław Łobodziński z Bydgoszczy. Za nim Maciej Cichański z Bydgoszczy z wynikiem 4365,95 km  oraz Robert Sadowski z Kcyni z 3663,28 km.

Na uroczystości udało się zgromadzić  wszystkich rowerzystów, którzy zajęli miejsca na podium. Nagrodzeni otrzymali vouchery do CentrumRowerowe.pl w kwotach 700, 500 i 300 złotych, koszulki rowerowe rywalizacji 2021 firmy SISU, oraz zestaw gadżetów rowerowych (okulary rowerowe marki EYEN, lampka rowerowa, uchwyt rowerowy na telefon, bidony). Zwycięzcom gratulował Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Spotkanie było też okazją do podziękowania rowerzystom z grupy Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy w ramach rywalizacji wykręcili 37464,29 km.

Koniec rywalizacji to jednak nie powód do zmiany rowerowych przyzwyczajeń. Zapraszamy do aktywności na co dzień. Najlepiej z bezpłatną bydgoską aplikacją Aktywne Miasta, która oferuje 18 dyscyplin sportu.

Do pobrania TUTAJ