Woda Bydgoska. Wielki start już w niedzielę!

Po rocznej przerwie wracamy do pływania w Brdzie. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych bydgoskich imprez sportowych startuje 15 sierpnia. Na starcie, na trzech dystansach, zobaczymy łącznie blisko 400 entuzjastów pływania na otwartych wodach.

Pakiety startowe
Biuro zawodów działa jeszcze dziś (piątek, 13.08.2021) w Sali Łochowskiego bydgoskiego Ratusza przy ul. Jezuickiej 2. Pakiety wydajemy od 9.00 do 17.30. Będzie można je także odebrać w niedzielę na Wyspie Młyńskiej między 8.30 a 13.00. W pakiecie: chip, czepek, naklejka z numerem startowym, ręcznik, opaska do strefy finiszera.

Parkingi
Na Wyspę Młyńską nie można wjeżdżać autem, nie ma tu parkingów. Najbliższe miejsca parkingowe znajdziecie w Strefie Płatnego Parkowania (np. Rybi Rynek, ul. Mostowa, ul. Czartoryskiego). Opłaty w niedzielę nie obowiązują, ale miejsca na pewno błyskawicznie się skończą. Warto rozważyć płatne parkingi prywatne przy ul. Karmelickiej i przy ul. Pod Blankami (wjazd od ul. Jana Kazimierza). Można także skorzystać z nieco bardziej oddalonych parkingów przy sklepie Castorama i na Rondzie Bernardyńskim oraz Rondzie Kujawskim.

Harmonogram zawodów
Pierwszy start, na 650 m, zaplanowaliśmy na 9.30. Nagrody na tym dystansie wręczymy już dwie godziny później. O 10.45 wystartuje ekipa pływaków na 1600 m. Kwadrans po dwunastej wręczymy nagrody triumfatorom tego dystansu. Najdłuższe pływanie rozpocznie się o 13.15. Wręczenie nagród w tej kategorii odbędzie się o 15.10. W czasie, gdy na Brdzie będą walczyć sportowcy, na Wyspie Młyńskiej trwać będą atrakcje dla kibiców. Oto, co będzie się działo przez cały sportowy dzień:
•    10.00 – rozpoczyna się event „Zeto jest OK” przygotowany przez ekipę Otylii Jędrzejczak
•    10.15 – rusza edukacyjno-sportowy tor przeszkód
•    11.15 – wykład Otylii Jędrzejczak i WOPR-u
•    12.35 – pokaz ratownictwa wodnego
•    13.30 – wykład Otylii Jędrzejczak i WOPR-u

Nagrody
Mamy trzy dystanse i trzy kategorie nagród, takie same dla Pań i Panów. Zwycięzcy wyścigu na 650 m za pierwsze miejsce otrzymają słuchawki bezprzewodowe i głośniki bluetooth firmy JBL, drugie i trzecie miejsca - głośniki bezprzewodowe JBL i upominki od Aktywnej Bydgoszczy. Na dystansie 1600 m można wygrać gotówkę, odpowiednio 500 zł, 1000 zł i 1500 zł za trzecie, drugie i pierwsze miejsce. Dłuższy dystans, to większe nagrody. Triumfatorki i triumfatorzy wyścigu na 2800 m otrzymają 1000 zł za trzecie, 1500 zł za drugie i 2000 zł za trzecie miejsce.

W kategoriach wiekowych dla 3 najlepszych zawodniczek i zawodników mamy okolicznościowe dyplomy!

Transmisja live
Jeżeli nie możecie dojechać do Bydgoszczy, oglądajcie nas w sieci. Zapraszamy na Facebooka Aktywna Bydgoszcz. Tam całodzienna transmisja z zawodów. Kilka kamer, wyniki na żywo, komentarz specjalistów od ścigania na otwartych wodach. Piszcie komentarze, dopingujcie swoich ulubieńców wirtualnie. Dostęp do transmisji będzie bezpłatny. Zawody możecie oglądać na komputerze i na urządzeniach mobilnych.