Wyjątkowa, druga w tym roku edycja Enea Bydgoszcz Triathlon - już w ten weekend!

Weźmie w niej udział blisko 2000 triathlonistów oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Na starcie zamelduje się wielu znanych sportowców i celebrytów oraz sztafeta z udziałem Prezydenta Bydgoszcz, Rafała Bruskiego!

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla Bydgoszczan i  kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 27, 28 i 29 sierpnia

 

Enea Bydgoszcz Triathlon to zdecydowanie najbardziej popularna impreza triathlonowa  w Polsce.
28 i 29 sierpnia 2021 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.

Zmagania odbędą się na czterech dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/42 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).
1/2, dystans średni (1900m pływania, 82km roweru i 22km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Studenckie Mistrzostwa Polski Sztafet w triathlonie.

Zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Immobile Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. Połowę z ogółu uczestników i ich kibiców stanowią goście spoza miasta.

W związku z dużą ilością chętnych i wyczerpaniem miejsc na listach startowych lipcowej edychu, w sierpniu odbywa się dodatkowa edycja zawodów, aby umożliwić start wszystkim chętnym. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 28-29 sierpnia 2021

 

Po raz drugi w tym roku Bydgoszcz staje się areną rywalizacji profesjonalistów i amatorów, którzy postanowili spróbować swoich sił w triathlonie. Po miesiącach przygotowań i treningów zawodnicy staną na gorącej linii startu siódmej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon - powiedziała Anna Lutek, Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei. Jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce każdorazowo przyciąga tysiące sportowców i kibiców. Enea od pięciu lat obecna jest na zawodach, które niezmiennie stoją na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, dostarczając kibicom niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszam na widowisko sportowe z udziałem tysięcy entuzjastów triathlonu, zawsze otwarcie przyjmowanych przez mieszkańców miasta.

Wydarzenia towarzyszące

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców Bydgoszczy oraz rodzin zwodników.

Dla jednych i drugich Enea przygotowała moc atrakcji :

ENEA TRI-Fun

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do rywalizacji w zawodach dla dziec i i młodzieży: Enea Tri-Fun. Zostaną one rozegrane w sobotę, 28 sierpnia 2021, w godzinach 17:00 - 17:45

Zawody są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej rejestrować.

Konkurencje i klasyfikacje:
◦ BIEG 0 – (2021 – 2018) - Bieg dystans ok. 150 m
◦ BIEG I – (2017 – 2016) - Bieg dystans ok. 300 m
◦ BIEG II – (2015 – 2014) – Bieg dystans ok. 550 m
◦ BIEG III – (2013 – 2011) – Bieg dystans ok. 1100 m (2 pętle)
◦ BIEG IV – (2010 – 2007) – Bieg dystans ok. 1650m (3 pętle)

 

STREFA ENEI

Jak co roku Enea przygotowała specjalną Strefę Rodzinną w sąsiedztwie Hali Łuczniczka, w której będzie można spróbować swoich sił w licznych eksperymentach naukowych oraz aktywnie włączyć się w nową akcję charytatywną Enei – „Twoje waty, Twoja pomoc!”Zostanie ona zainaugurowana właśnie podczas lipcowej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon.

Każdy chętny będzie mógł poćwiczyć na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym, a specjalna aplikacja przeliczy nasz wysiłek na waty, a dokładnie kilowatogodziny. Zadaniem uczestników akcji „Twoje waty, Twoja pomoc!” jest wspólne uzbieranie 20 000 kilowatogodzin, dzięki czemu Fundacja Enea przekaże łącznie 100 tys. zł dla organizacji niosących pomoc osobom niepełnosprawnym (Spartanie Dzieciom, Fundacja Never Ever Give Up, Follow Your Dreams).

Każdy z uczestników akcji charytatywnej będzie mógł wybrać jedną z trzech organizacji, do której trafią pieniądze. Kilowatogodziny można będzie też dodawać za pośrednictwem aplikacji JustMove biegając, jeżdżąc rowerem lub wiosłując na ergometrze w kolejnych tygodniach. Akcja potrwa bowiem do końca sierpnia. 

 

Transmisja LIVE z kilkunastu kamer wraz z komentarzem będzie dostępna na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl oraz na profilu Enea Bydgoszcz Triathlon na Facebooku. Zachęcamy zawodników do przekazania tej informacji kibicom, którzy będą chcieli obserwować ich weekendowy start w Bydgoszczy. Sponsorem transmisji jest Enea.

Kibice mogą też śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do aktualizowanych na żywo wyników  będzie dostępny także na oficjalnej witrynie wydarzenia.

 

Nie tylko sportowe emocje

 

Food Truck Festiwal
Spragnionych kulinarnych emocji zapraszamy na Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na  nim kilkanaście food-trucków i innych punktów gastronomicznych, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery.

Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 9 lipca do niedzieli 11 lipca.

 

Expo, czyli targi sportowe

Przed lodowiskiem TORBYD swoją ofertę zaprezentują czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego.

W strefie targowej pojawi się blisko 30 wystawców, z szeroką ofertą nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów.

 

Expo będzie czynne
27 sierpnia, piątek: 17:00 – 21:00
28 sierpnia lipca, sobota: 9:00 – 21:00
29 sierpnia, niedziela: 9:00 – 15:00

 

Bezpieczeństwo zawodników i kibiców

 

Zawody Enea Bydgoszcz Triathlon 2021 odbywają się w czasie obowiązywania obostrzeń sanitarnych w związku z ogłoszoną pandemią COVID-19.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników, kibiców, wolontariuszy i obsługi zawodów, organizatorzy proszą o przestrzeganie aktualnie obowiązujących wytycznych oraz korzystanie z zapewnionych środków dezynfekcyjnych na terenie zawodów:

 

* Maseczki zakrywające nos i usta są obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych: w biurze zawodów w Hali Łuczniczka oraz w strefach zmian w trakcie wstawiania i odbierania rowerów

* Zdezynfekuj ręce przed wejściem bo biura zawodów czy strefy zmian

* Zachowaj dystans społeczny pomiędzy innymi uczestnikami czy kibicami

 

Informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie rozgrywania zawodów.

 

28-29 sierpnia 2021 w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon.

W związku z tym, że zawody odbędą się w samym Centrum Miasta (z metą w okolicy HSW Immobile Łuczniczka), kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut i czasowymi zakazami parkowania w rejonie Starego Miasta.

W czasie trwania zawodów triathloniści będą poruszać się ul. Toruńską (od Ronda Toruńskiego do Ronda Bernardyńskiego) oraz Jana Pawła II. W związku z tym zamknięta zostanie możliwość zjazdu z Ronda Toruńskiego do ul. Wojska Polskiego oraz przejazdu ul. toruńską od Ronda Bernardyńskiego do Ronda Toruńskiego.

Ograniczenia w możliwości parkowania aut

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

– dla ulicy Stary Port od 27/8/2021 godziny 5:00 do 29/8/2021 do godziny 17.00 

– dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 27/8/2021 od godz. 18.00 do 29/8/2021 do godziny 18.00

 

 

O Enea Bydgoszcz Triathlon

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl

 

O Enei:

Grupa Enea jest jednym z najważniejszych podmiotów na rynku energii w Polsce, współodpowiedzialnym za bezpieczeństwo energetyczne państwa. Przedsiębiorstwo obserwuje globalne trendy i w pełni rozumie wyzwanie, jakim są zmiany klimatyczne, dlatego uczestniczy aktywnie w rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii. Z tego względu finalizowane są prace nad nową strategią Grupy, która będzie ambitną odpowiedzią na zmieniające się wymagania rynku i otoczenia. Enea chce przede wszystkim inwestować w technologie zeroemisyjne.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.