Bezpłatna JOGA w Młynach Rothera

Stan Harmonii pragnie zaprosić na zimową wersję zajęć, które pokochali bydgoszczanie! Stęskniliśmy się za Wami bardzo od ostatniej edycji Jogi na trawie. Dlatego zrodził się pomysł, aby spotkać się w grudniu i styczniu. Jak powszechnie wiadomo joga wywodzi się z Indii i niskie temperatury nie sprzyjają praktyce. O tym jednak też pomyśleliśmy. Na mapie Bydgoszczy jest takie miejsce, które budzi zainteresowanie wielu mieszkańców naszego miasta – Młyny Rothera.

Spotkamy się 3 razy w grudniu i 4 w styczniu podczas DARMOWYCH zajęć JOGI W MŁYNACH ROTHERA. Jest to wspaniała okazja, aby poznać różne style jogi, pod okiem doświadczonych nauczycieli.


-------------------------------------------------------------------------------------------
KIEDY I KTO
4.12 Dorota Priebe -Kubiak/ Vinyasa Yoga

11.12 Beata Tietze/ Yin Yoga

18.12 Karolina Chomacka/ Vinyasa Yoga

 8.01 Asia Wilgorska/ Joga klasyczna

15.01 Justyna Nita/ Kundalini Yoga

22.01 Magda Rzepka/ Hatha Yoga i relaks w dźwiękach

29.01 Dorota Priebe - Kubiak / Vinyasa Yoga


-------------------------------------------------------------------------------------------
GDZIE
Startujemy o godzinie 10:00 w Młynach Rothera.

Zbierzemy się przy wejściu i pracownik Młynów zaprowadzi nas do odpowiedniej Sali.
-------------------------------------------------------------------------------------------
ZAJĘCIA SĄ DARMOWE

Maksymalna grupa to 30 osób + prowadząca.

Zapisz się na BEZPŁATNE zajęcia w naszym systemie rezerwacji, aby mieć pewność, że jest dla Ciebie miejsce.

https://stanharmonii.pl/cennik-i-grafik/


Zabierzcie swoją matę, kocyki lub ręcznik i wspólnie spędźmy sobotni poranek.

UWAGA:

Jeśli wiesz, że jednak nie uda Ci się dotrzeć na zajęcia to dokonaj rezygnacji w systemie. To umożliwi osobie z listy rezerwowych skorzystać z zajęć. Mamy na liście rezerwowych 5 miejsc. Gdy ktoś dokona rezygnacji, osoba z listy rezerwowych otrzyma powiadomienie na maila, że może przyjść na zajęcia.


-------------------------------------------------------------------------------------------
PROWADZĄCY -

Dorota Priebe – Kubiak
Swoją podróż z Ashtanga Yogą rozpoczęłam w 2012 roku. To była miłość od pierwszego świadomego oddechu. Dostałam narzędzie do poznania siebie i rozwoju osobistego. Od tamtej pory praktyka jogi jest częścią mojego życia, dodaje mi sił i pozwala odnaleźć się w każdej sytuacji. Od 2016 roku prowadzę zajęcia tradycyjnej Ashtanga Yogi, Vinyasy oraz od niedawna jogi hormonalnej dla kobiet. Na własnej skórze doświadczyłam praktyki jogi w ciąży. Wciąż się rozwijam i uczestniczę w licznych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore (KPJAYI) m. in. Max Czenszak, Tylor Hunt, Mark Flint, Mati Guerra, Mateusz Deker, Nancy Gilgoff. Odkąd zostałam mamą poszukuję więcej łagodności w praktyce jogi. Równoważę ognistą Ashtange subtelnymi formami pracy z ciałem i umysłem. W 2019 roku odbyłam kurs medytacji Prana Vidya z Sarą Lilią Siemaszkiewicz (Sarbjot) oraz Mantra Yogi z Linditą Veliją (Dahrma) z Quaternity Institute. Fascynuje mnie mnogość narzędzi jakie oferuje joga. Zgłębiam pracę z dźwiękiem (mantry), oddechem (pranajama) i medytację. Prywatnie żona, mama i szczęśliwy człowiek.

Beata Tietze
Mam na imię Beata. Jestem kobietą, która lubi poszukiwać, poznawać i odkrywać. Z Jogą przyjaźnimy się od 7 lat i nie chodzi tylko o Asanę na macie. Długo byłam związana z Ashtanga Yoga, w miedzy czasie zaprzyjaźniłam się z Kundalini, a sama prowadzę zajęcia z łagodnej Yin Yogi. Bliska memu sercu jeż też medytacja, zatrzymanie w ciszy i wsłuchanie się w siebie. Moje poszukiwania zaprowadziły mnie do Indii, gdzie udałam się trzy razy aby poczuć i i zrozumieć, że wszystko czego potrzebuję mam blisko siebie....bo w Sobie.
W Indiach praktykowałam w instytucie Ashtanga Yoga w Mysore. Ukończyłam certyfikowany roczny kurs Nauczyciela Yogi prowadzony przez Quaternity Institute. Obecnie jestem w trakcie certyfikowane kursu Mindfulness.
Moją pasją są podróże i gotowanie. Z każdej podróży przywożę nowe smaki, którymi uwielbiam się dzielić. Moją maksymą życiową jest „Tu i teraz”, co nie oznacza, że nie pamiętam o przeszłości, ani nie myślę o przyszłości. Tylko na te dwie rzeczy nie mam wpływu, więc je akceptuje, a żyje Teraz. Kocham życie i ludzi.

Magda - Madhumati
Swoje umiejętności i doświadczenie zdobywam od 15 lat poprzez własny rozwój w różnych warsztatach rozwoju osobistego, warsztatach i kursach jogi, medytacji, oddechu...tańca spontanicznego. Czerpię z pięknej wiedzy tradycji, którą mogę się dzielić z innymi. Moje długoletnie doświadczenie pracy w korporacji pokazało mi jak ważna jest równowaga między działaniem a odpoczynkiem, relaks i regeneracja. Stąd odkryłam swoją pasję do wprowadzania w stan spokoju, oddechu i ukojenia podczas różnych form relaksacji i medytacji. Prowadzę zajęcia jogi, relaksacje, warsztaty, w okresie letnim prowadzę zajęcia SUP jogi (joga na deskach na łonie natury) robię masaż Lomi Lomi Nui oraz masaże misami dźwiękowymi.

Karolina Chomacka

Praktykuję jogę od początku 2019r.  Czuję jednak, jakbym była z nią związana od zawsze. Na pierwsze zajęcia z jogi trafiłam jako dziecko i musiałam uczestniczyć w nich pod opieką mamy. Pamiętam jak świetnie się po nich czułam – radosna, ale wyciszona no i z ogromnymi zakwasami, które trzymały mnie chyba z dobry tydzień. Do Stanu Harmonii trafiłam przypadkiem, przez kurs wprowadzający , który prowadziła moja nauczycielka Dorota Priebe-Kubiak. Od razu trafiłam na Ashtanga Yogę i zakochałam się w tej metodzie. Praktyka zagościła na co dzień w moim życiu. Podczas porannych zajęć Mysore asystowałam mojej nauczycielce, uczyłam się korek, a następnie zaczęłam pomagać na kursach wprowadzających, zarażając kolejne osoby pasją do tradycyjnej Ashtanga Yogi. Wciąż się rozwijam i uczestniczę w różnych warsztatach z autoryzowanymi nauczycielami z Instytutu Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga w Mysore m. in. z Mateuszem Dekerem z pozycji odwróconych oraz z Krystianem Mesjaszem z Pierwszej i Drugiej Serii Ashtanga Yogi oraz  Vinyasa Yogi dla czterech żywiołów. Jestem certyfikowanym instruktorem jogi i trenerem personalnym.

Joanna Wilgórska
„Zdrowie jest bogactwem.
Spokój umysłu jest szczęściem.
Joga wskazuje drogę."
- Swami Vishnudevananda
Joga to dla mnie miłość i radość. Łączy mnie z energią życia.
Tradycyjnie joga to przede wszystkim ponadczasowa i uniwersalna nauka o dobrym życiu. Nauka, którą poznajemy i zgłębiamy głównie poprzez praktykę. Zapukała do moich drzwi kilkanaście lat temu, Otworzyłam je i od tego czasu już się właściwie nie rozstajemy. Pojawiały się krótsze i dłuższe przerwy w praktyce jednak zawsze wracałam. Dzisiaj praktykuję 24/7 :) Kilkanaście lat mieszkałam za granicą i uczyłam się jogi w różnych
miejscach na świecie (w tym ponad 6 miesięcy w Indiach) od wielu
nauczycieli. Kilka lat temu odkryłam moją wewnętrzną nauczycielkę i teraz to w jej słowa najbardziej się wsłuchuję.
Praktykuję jogę, której zasady opisał już ponad dwa tysięce lat temu w „Jogasutrach“ indyjski filozof Patandźali, tzw. ośmiostopniową ścieżkę jogi. Zajęcia, które poprowadzę w ramach „Jogi na trawie“ to sesja jogi klasycznej lub tradycyjnej, jak się ją nazywa w Indiach.