Trwają zapisy na rowerowe imprezy

Przez cały czerwiec, w Bydgoszczy i w 50 innych polskich miastach trwać będą zmagania o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. 5 czerwca odbędzie się Szosowa Niedziela, a tydzień później, 12 czerwca Bydgoskie Święto Cykliczne. Zapisy na rowerowe rajdy już trwają. Wydarzenia zostały dofinansowane z budżetu miasta.

 


 

Czerwiec to w naszym mieście rowerowy miesiąc. A to za sprawą trwającej w tym czasie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, którego miasto Bydgoszcz jest organizatorem. Z tej okazji odbędzie się szereg imprez rowerowych, tak aby licznik przejechanych kilometrów na rowerach bił coraz szybciej. Na dwie z nich, które wygrały konkurs wniosków promocyjnych i zyskały dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 20 tys. zł ruszyły zapisy.

Wszystkich biorących udział w imprezach zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta i dołączenie do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Bydgoszcz, wspólnie z gminami z Metropolii Bydgoszcz rywalizuje z ponad 50 innymi miastami. Biorąc udział w zabawie, masz możliwość wzięcia udziału w konkursach od naszych sponsorów, a dla najlepszych rowerzystów i rowerzystek w bydgoskiej metropolii przewidziano nagrody.

Szosowa Niedziela – Krajna 2022/ 5 czerwca
Trasa stanowi pętle ze startem i metą w Bydgoszczy. Dystans liczy ok. 180 km i przebiega przez drogi województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku organizatorzy zaplanowali także pętle turystyczną licząca 80 km. Dłuższa trasa przebiega przez  Bydgoszcz - Wojnowo - Mochle - Salno - Byszewo - Wierzchucin Król. - Sośno - Sępólno Krajeńskie - Lipka - Osowo - Sypniewo - Więcbork - Mrocza - Nakło - Potulice - Łochowo -  Bydgoszcz. Krótsza trasa jedzie przez  Bydgoszcz - Wojnowo - Samieszczano - Mrocza -  Wierzchucinek - Byszewo - Salno - Bytkowice - Wtelno - Morzewiec - Tryszczyn - Bydgoszcz.  Przejazd zaplanowano w 15 osobowych grupach w zależności od tempa jazdy od szybkiej do rekreacyjnej. Na trasie zaplanowano przerwy na posiłek.

Dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale na mecie w Bydgoszczy przy pomniku Kazimierza Wielkiego.
Koszt zapisu na rajd to 85 zł dla dystansu 180 km i 60 zł dla dystansu 80 km. Zapisy TUTAJ.  

Bydgoskie Święto Cykliczne 2022
12 czerwca (niedziela) odbędzie się 10. edycja Bydgoskiego Święta Cyklicznego. Impreza ma charakter rajdu rowerowego połączonego z piknikiem rodzinnym w Ostromecku. Święto Cykliczne zrodziło się ponad dekadę temu jako ogólnopolska idea łącząca największe miasta Polski. W tym samym czasie w wielu punktach na mapie naszego kraju odbywały się rajdy rowerowe połączone z promocją ruchu rowerowego i nastawieniem na aktywny wypoczynek. Z czasem liczba miast zaangażowanych w tę akcję zaczęła maleć, ale w Bydgoszczy wszystko pozostaje bez zmian!

W drugą niedzielę czerwca, o godz. 10.00 ze Starego Rynku, ruszą zapisani rowerzyści, skąd przez Bydgoszcz przejadą do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Każdy uczestnik w trakcie zapisów wybiera zestaw: bez posiłku (20 zł) lub z posiłkiem – grillowaną kiełbaską (30 zł). Po przyjeździe do Ostromecka będzie można odpocząć w cieniu zabytkowego pałacu i wziąć udział w szeregu przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Planowane jest zorganizowanie konkursów z główną nagrodą w postaci roweru, na dzieci będą czekali animatorzy. Nie zabraknie też bezpłatnych przeglądów rowerów. Zapisy TUTAJ.