Bydgoszczanie coraz bardziej aktywni

Minął miesiąc od premiery aplikacji „Aktywna Bydgoszcz”. Na swoich smartfonach ma ją już blisko 3 tysiące osób. Aplikacja mierzy czas, dystans i kalorie, a także proponuje najbardziej malownicze miejsca do rekreacji.

Mija miesiąc od premiery aplikacji „Aktywna Bydgoszcz”. To użyteczny program na smartfony dla miłośników sportu, ale także platforma komunikacyjna oraz baza informacji o aktywności i zaangażowaniu sportowym. Zaletą aplikacji są jej podstawowe narzędzia oraz personalizacja opcji systemu. Funkcjonalność aplikacji zapewnia stałą komunikację z jej użytkownikami. Pozwala ona promować i kierować informacje o wydarzeniach sportowych w mieście, jednocześnie integrując środowisko lokalne.

Blisko 3 tysiące osób zainstalowało aplikację na swoich urządzeniach mobilnych. Najaktywniejsi są użytkownicy w wieku od 25 lat do 34 lat oraz od 35 lat do 44 lat. Z raportu wynika, że najczęściej mieszkańcy korzystają z aplikacji od godziny 14:00 do 17:00, a najbardziej aktywnym dniem jest niedziela. Łącznie użytkownicy spalili prawie 6 milionów kalorii i wspólnie przejechali na rowerze blisko 30 tysięcy kilometrów. Także biegacze mają się czym pochwalić. Przez ostatni miesiąc przebiegli blisko 5 tysięcy kilometrów. Aplikacja po 24 godzinach od premiery była na pierwszym miejscu aplikacji sportowych zyskujących na popularności, a po pierwszym dniu pobrań aplikacja zajęła 20 miejsce wśród najlepszych aplikacji sportowych.

Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie. To także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne są dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  przypomina o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomaga w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomagają w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji.

Aplikacja do pobrania na iOS TUTAJ, na androida TUTAJ