Bydgoskie Święto Cykliczne 2022

12 czerwca 2022 roku odbędzie sie kolejna, dziesiata edycja Bydgoskiego Święta Cyklicznego. Impreza ma charakter rajdu rowerowego połączonego z piknikiem rodzinnym w Ostromecku. Organizatorem wydarzenia jest Bydgoska Masa Krytyczna.

Święto Cykliczne zrodziło się ponad dekadę temu jako ogólnopolska idea łącząca największe miasta Polski. W tym samym czasie w wielu punktach na mapie naszego kraju odbywały się rajdy rowerowe połączone z promocją ruchu rowerowego i nastawieniem na aktywny wypoczynek. Z czasem liczba miast zaangażowanych w tę akcję zaczęła maleć, ale w Bydgoszczy wszystko pozostaje bez zmian! 12 czerwca zapraszamy Was na X Bydgoskie Święto Cykliczne! Uwierzycie, że to już okrągły jubileusz?

W drugą niedzielę czerwca startujemy o godz. 10:00 ze Starego Rynku, skąd przez Bydgoszcz przejedziemy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Każdy uczestnik w trakcie zapisów wybiera zestaw: bez posiłku (20 zł) lub z posiłkiem – grillowaną kiełbaską (30 zł). Poza bonem na posiłek w zestawie startowym znajdziecie:

  • pamiątkową koszulkę techniczną (dla pierwszych 100 osób),
  • rowerowy gadżet (dla osób z numerami 101 – 200),
  • imienny numer startowy,
  • możliwość wzięcia w konkursie z cennymi nagrodami,
  • ubezpieczenie.

Po przyjeździe do Ostromecka będzie można odpocząć w cieniu zabytkowego pałacu i wziąć udział w szeregu przygotowanych przez nas atrakcji. Planujemy zorganizowanie konkursów z główną nagrodą w postaci roweru, na dzieci będą czekali animatorzy. Nie zabraknie też bezpłatnych przeglądów rowerów. 

Osoby zainteresowane współpracą lub mające problem z zapisami prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@masa.bydgoszcz.pl, tel. 507 936 418.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.