Bieg Niepodległości. Prosimy, zostaw auto w domu.

O ile to tylko możliwe, nie przyjeżdżaj samochodem na start.  Bez kłopotu dojedziesz na Plac Wolności komunikacją miejską. Jeżeli jednak samochód to Twoja jedyna opcja, lepiej wcześniej zaplanować, gdzie zaparkujesz.

 

Pamiętajcie, że impreza odbywa się w ścisłym centrum miasta w godzinach popołudniowych. Pierwsze oficjalne imprezy związane z Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczną się już przed południem. Zazwyczaj w dzień wolny od pracy w okolicach Placu Wolności, ulicy Gdańskiej, Gimnazjalnej, Skargi jest kilkadziesiąt wolnych, bezpłatnych miejsc. 11 listopada na pewno tak nie będzie. Część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dostępne miejsca parkingowe będą na pewno zajęte już o poranku.

Warto rozważyć przyjazd na start naszej imprezy komunikacją miejską. Najbliżej Placu Wolności podjeżdżają tramwaje. Przystanek „Gdańska / Dworcowa” mieści się niemal przy starcie. Pięć minut spaceru dzieli Plac Wolności od Ronda Jagiellonów, a tam dojeżdżają autobusy z niemal każdego bydgoskiego osiedla. Szczegółowy rozkład jazdy oraz ewentualne zmiany w kursowaniu komunikacji znajdziecie na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

Jeżeli musicie przyjechać samochodem, warto rozważyć prywatny, płatny parking City Hotelu w Bydgoszczy przy ul. 3 Maja 6. Jest wielopoziomowy, zazwyczaj oferuje sporo wolnych miejsc. Wjazd jest możliwy od ul. 3 Maja (przy City Hotelu) oraz od strony ul. Jagiellońskiej (przy Pałacu Młodzieży).

Kolejne prywatne, płatne parkingi działają w Bydgoskim Centrum Finansowym przy ul. Jagiellońskiej 1 (wjazd na parking od ul. 19 marca 1981 r.), przy Domu Handlowym Rywal (ul. Gdańska 45/47), przy Operze Nova (wjazd od ul. Karmelickiej).