Zostań wolontariuszem na Enea Bydgoszcz Triathlon!

 

Dołącz do grona 100 wolontariuszy tworzących największe zawody w Polsce!

Wolontariat na imprezach sportowych to wyjątkowe przeżycie. Jako wolontariusz jesteś w samym centrum wydarzeń i w bardzo dużym stopniu tworzysz imprezę sportową.

Możesz z bliska obserwować rywalizację najlepszych zawodników, ale także wspierać tych walczących ze swoimi słabościami.

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 2 czerwca 2023

Rejestrować można się na stronie: https://bydgoszcztriathlon.pl/wolontariat/

Każdy z chętnych sam decyduje, w jaką strefę zawodów chce się zaangażować.

Do wyboru są między innymi:

 • biuro zawodów
 • strefy żywieniowe
 • strefa medalowa
 • strefa zmian
 • trasy (biegowe i kolarskie)
 • grupa do zadań specjalnych!

Uczestnictwo w wolontariacie to szansa na zdobycie nowych umiejętności, nawiązanie ciekawych znajomości i okazja do wspólnej zabawy – opowiada Lidia Przybyszewska, współkoordynatorka Wolontariatu Sportowego – Wolontariat Sportowy to przede wszystkim nowe doświadczenia, poznawanie ciekawych ludzi oraz przeżywanie sportowych emocji razem z zawodnikami. Dla Wolontariuszy przygotowaliśmy specjalne pakiety z gadżetami, a dla najbardziej aktywnych mamy przewidziane dodatkowe nagrody. Tworzymy największą imprezę triathlonową w Polsce, dlatego przede wszystkim stawiamy na tworzenie społeczności oraz wspieranie się nawzajem. Minimalny wiek wolontariusza to 11 lat – serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!

Uczestnicy wolontariatu mogą nie tylko realizować swoje cele (zbieranie punktów za działania społeczne poza szkołą czy studiami), ale także podnieść swoje kompetencje dzięki dodatkowym szkoleniom – dodaje Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Bydgoszcz Triathlon - Wolontariat sportowy to także doskonała zabawa i sportowe emocje „z pierwszej ręki”!, a także szansa na poznanie mechanizmów organizacji imprezy sportowej od podszewki.

Na wolontariuszy, którzy zaangażują się w pomoc w organizację zawodów czekają

 • specjalna koszulkę funkcyjną Active Dry – Support Team, 
 • cykl przydatnych szkoleń,
 • upominki od partnerów zawodów,
 • certyfikat uczestnictwa w inicjatywie Wolontariatu Sportowego,
 • udział w imprezie podsumowującej,
 • dla chętnych: możliwość koordynacji pracy zespołu (lider wolontariatu)

Działania wolontariackie w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon koordynuje WolontariatSportowy.org, organizacja wspierająca między innymi Enea Bydgoszcz Triathlon, Enea Żnin Triathlon, PKO Bydgoski Festiwal Biegowy czy Enea Bydgoszcz Cycling Challenge.

O inicjatywie wolontariatu sportowego opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Bydgoszcz Triathlon: - Od dziewięciu lat prowadzimy program wolontariatu, który rozszerza się wraz z rozwojem organizowanych przez nas zawodów. Główną ideą jest oczywiście wsparcie wydarzeń sportowych, połączone z szerokim programem szkoleń dla wolontariuszy. Każdy z uczestników wolontariatu otrzymuje bogaty pakiet świadczeń w zamian za pasję i zaangażowanie, które wnosi do organizacji imprezy.

Serdecznie zapraszam do zgłaszania się wszystkich chętnych, niezależnie od dotychczasowego doświadczenia!

Do wolontariatu można zgłaszać się na dwa sposoby:

 • indywidualnie
 • grupowo ze znajomymi

Zapisywać można się już dzisiaj przez specjalne formularze:

INDYWIDUALNIE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6wD2zO5CGaeQ-jmPkWlB0Er6gOqkhgIVr_aYsuP6HYXVkDA/viewform?fbclid=IwAR0fd8Fprz06SMUqHuXaMno4vckH2QDJVchqYuUgRM1ZDLXV0lMz60Y0Trc

GRUPOWO (powyżej 4 osób): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHr7BWM2g02SdeUj0qXj53AT0FbNaq43Q_ATNcKwgO25-zIw/viewform?fbclid=IwAR249umZuxqXewhsWJw3a_JExP31XonbTDn0efRMb9Afl0kivf1-jxjTv6U

Informacje o Wolontariacie Sportowym są też dostępne na stronie zawodów: www.BydgoszczTriathlon.pl

O Enea Bydgoszcz Triathlon

8-9 lipca 2022 odbędzie się dziewiąta edycja imprezy, która co roku gromadzi ponad 4 500 zawodników i blisko 25 000 kibiców.

Enea Bydgoszcz Triathlon jest jednym z największych wydarzeń multisportowych na Świecie i największą imprezą triathlonową w Polsce.
Zawody w centrum Bydgoszczy przyciągają nie tylko wyjątkową, rodzinną atmosferą, ale też zróżnicowanymi dystansami czy zadaszonymi strefami zmian.

Organizatorzy zapewniają aż cztery możliwości startu: od Super Sprintu i 1/8 idealnych dla debiutantów, aż po wymagającą 1/4 czy bardzo szybką „połówkę”.
Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie.
Zawody zdobyły tytuły: Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Komplet informacji o zawodach jest dostępny na www.BydgoszczTriathlon.pl