Eko-Aktywnie przy śluzie

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników rowerowych wyzwań i ekologicznych przygód. Najbliższą niedzielę (28.05) spędźmy Eko-Aktywnie.


Mieszkańców Metropolii Bydgoszcz zapraszamy do parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośników aktywności na świeżym powietrzu zapraszamy do stoiska Rowerowej Stolicy Polski. Tradycyjnie już atrakcji nie zabraknie dla młodszych i nieco starszych rowerzystów. Czekać na nich będą gry miejskie i quizy rowerowe oraz konkurs niespodzianka z nagrodami. Śledźcie profil facebookowy Aktywnej Bydgoszczy

Warto dodać, że wszyscy chętni będą mogli dokonać bezpłatnego przeglądu roweru w mobilnym serwisie. 

Do zabawy w rodzinnej grze terenowej zaprosi Czysta Bydgoszcz. Zaczynamy od godz. 11 (nowa gra co 30 min). Każdy uczestnik otrzyma ekologiczny gadżet i słodki upominek. Przygotowaliśmy stoiska z ciekawymi wyzwaniami dla małych i dużych ekologów!

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych dzieci - do zabawy na placu przy V śluzie zaproszą animatorzy. Eko Aktywna niedziela będzie również okazją do zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

BBO to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line www.bydgoszcz.pl/bbo.