Odliczamy godziny do startu Rowerowej Stolicy Polski

Już dziś (31.05) o północy startuje kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski. Zapraszamy na nocny przejazd ulicami miasta.

Startujemy dokładnie o północy z parkingu ratusza przy Starym Rynku. - Zapraszamy wszystkich chętnych. Na ten przejazd nie obowiązują zapisy. Wystarczy przyjechać na dobrze oświetlonym rowerze. Dobrze, jeśli i rowerzysta będzie widoczny. Ci, którzy do tej pory nie pobrali aplikacji Aktywne Miasta będą mogli zrobić to na miejscu - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.

Wyruszymy ulicami Krętą, Podwale, Mostową, Focha, Królowej Jadwigi, Warszawską, Zygmunta Augusta i Żeglarską. Przejedziemy m.in. przez Jachice, Czyżkówko, Flisy, Okole. W sumie trasa liczy 24,5 km. 

- Oczywiście nie ma obowiązku pokonania całej trasy. Każdy będzie mógł w dowolnym momencie przetrwać przejazd - dodaje Tomasz Dobrowolski.

Nocny przejazd ulicami miasta jest pierwszym akordem rywalizacji jaka przez cały czerwiec toczyć się będzie w ramach Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku do rywalizacji przystąpią 62 miasta i 90 gmin z całej Polski. By wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta. Bydgoszcz startować będzie wspólnie z okolicznymi gminami jako Metropolia Bydgoszcz. 

Wspólne przejazdy odbywać się będą w każdy weekend. Oto terminy: 

  • 3 czerwca – Bydgoszcz – Łabiszyn, start: godz. 10;
  • 10 czerwca – Bydgoszcz – Solec Kujawski/Nowa Wieś Wielka (jeżeli prom będzie czynny przepłyniemy na druga stronę Wisły), start: godz. 10;
  • 17 czerwca – Bydgoszcz – Pruszcz, start: godz. 10;
  • 24 czerwca – Bydgoszcz – Nakło, start: godz. 10;
  • 30 czerwca – nocny rajd kończący RSP po mieście, start: godz. 22.

Nocne rajdy są bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać (Więcej TUTAJ). Na pozostałe należy się zapisać - koszt udziału to 5 zł. Zapisy będą udostępniane na 7 dni przed rozpoczęciem każdego z przejazdów. Wszystkie rajdy startują spod bydgoskiego ratusza.

Podczas cotygodniowych przejazdów po regionie będzie szansa zdobyć upominki od Aktywnej Bydgoszczy. Na każdym sobotnim rajdzie zostaną rozlosowane 2 zestawy nagród. Natomiast na finał, jeden z aktywnych uczestników rajdów ma szansę wygrać specjalny voucher o wartości 500 złotych do sklepu sponsora RSP – CentrumRowerowe.pl

Więcej TUTAJ.