Wyniki osiedlowej rywalizacji rowerowej

W osiedlowej rywalizacji rowerowej, w której wzięli udział użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz, najlepsze okazało się Szwederowo. Drugi wynik wykręcili mieszkańcy Okola, a na trzecim miejscu znalazł się Nowy Fordon. Łącznie mieszkańcy przejechali ponad 85 tysięcy kilometrów. Dla trzech najaktywniejszych osiedli miasto przygotowało niespodziankę.

Od 19 kwietnia do 1 września br. trwała osiedlowa rywalizacja rowerowa, w której udział mogli wziąć użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Rywalizacja miała zachęcić mieszkańców do aktywnego trybu życia, a także sprawić, że zamienią samochód na ekologiczny środek transportu jakim jest rower.  

Najbardziej aktywną grupą wiekową, która brała udział w rowerowej rywalizacji, okazali się mieszkańcy w wieku od 35 do 44 lat, którzy przejechali łącznie blisko 38 tysięcy kilometrów, na drugim miejscu znaleźli się rowerzyści w wieku od 25 lat do 34 lat – na swoim koncie zgromadzili 16 tysięcy kilometrów. Na trzecim miejscu z wynikiem 13 tysięcy kilometrów znaleźli się cykliści w wieku od 55 do 64 lat. W rowerowej rywalizacji wzięło udział blisko 300 osób.

Łącznie użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz przejechali ponad 85 tysięcy kilometrów. Mieszkańcy Szwederowa wykręcili wspólnie prawie 17 tysięcy kilometrów na rowerach, używając miejskiej aplikacji. Na drugim miejscu na podium znalazło się Okole, z wynikiem ponad 14 tysięcy kilometrów. Cykliści z Nowego Fordonu dorzucili kolejne 12 tysięcy kilometrów.

Dla trzech najlepszych osiedli (Szwederowo, Okole i Nowy Fordon) zostały przygotowane wyjątkowe nagrody. Zostaną na nich zamontowane rowerowe stacje naprawcze. Stacje będą wyposażone m.in. w: wkrętaki, klucze płaskie, imbusy, pompkę z adapterem do wszystkich wentyli, a także w łyżki do opon. Ponadto dla sześciu osób (3 kobiety i 3 mężczyzn), które przejechały największą liczbę kilometrów zostały przygotowane niespodzianki Aktywnej Bydgoszczy.

 

Warto wiedzieć:
Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie. To także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne są dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  przypomina o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomaga w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomagają w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji.

Aplikacja do pobrania na iOS TUTAJ, na androida TUTAJ