Trening do RSP

Trzecia edycja Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się w czerwcu. Od 21 marca do 21 maja trwa oficjalny trening miast w aplikacji. Uczestnicy, którzy nie mogą doczekać się czerwcowej rywalizacji mogą już wsiadać na swoje dwa kółka i kręcić kilometry dla swoich miast!

Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Dlatego Bydgoszcz chce wspólnie promować aktywny i zdrowy tryb życia mieszkańców polskich miast.

Ogromne zainteresowanie rywalizacją – bo w tegorocznej edycji weźmie udział około 50 miast, sprawiło, że ruszamy już od marca. Oficjalny trening to rozgrzewka przed czerwcową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021.  Przejechane podczas Treningu kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar?  Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji AKTYWNE MIASTA. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.
Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

W tym roku, w czerwcu o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ponad około miast z całej Polski. W poprzedniej edycji użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad 3,7 mln kilometrów.  Wieksza ilość miast oznacza, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny!